Ամանորի գիշերն անհանգիստ է եղել սահմանագծում. հակառակորդը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ 01/01/2016   12:04  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 31-ին և լույս հունվարի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավել քան 2000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության բանակը:
Ադրբեջանական զինուժը ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերի ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ:
00:06 23/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲաղանիսը գնդակոծում են. «Aravot.am»
14:12 20/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊԲ-ի ստորաբաժանումները հակառակորդի սանձարձակություններին տալիս են թիրախային հակահարվածներ. ՀՀ ՊՆ հայտարարությունը
13:30 20/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված բախումներ` հայ-ադրբեջանական սահմանին
19:39 06/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՏավուշի մարզում ադրբեջանական կողմից ՌԴ քաղաքացու բեռնատար ավտոմեքենայի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ

В новогоднюю ночь азербайджанская сторона произвела по позициям Армии обороны Карабаха более 2000 выстрелов – Минобороны НКР 01/01/2016   12:20  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 31-го декабря и в ночь на 1-е января произвела по позициям Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики более 2000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Как отмечается в сообщении, за указанный период противник обстрелял также позиции дислоцированных на восточном направлении воинских частей АО НКР из 60-миллиметрового миномета.
“Передовые подразделения Армии обороны сохраняют полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними задачу", - говорится в сообщении.