Արտակարգ դեպք Վարդենիսում. հրազենային վնասվածքով զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել 14 տարեկան պատանի. Shamshyan.com 12/29/2015   00:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 28-ին, կրակոցներ են հնչել Գեղարքունիքի մարզում: Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 22:00-ի սահմաններում Վարդենիսի զինվորական հոսպիտալից ոստիկանության Վարդենիսի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ կրծքավանդակի աջ մասում հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել 14 տարեկան տղա երեխա:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ հրազենային վնասվածք ստացածը Վարդենիս քաղաքի բնակիչ, 14-ամյա Վանուշ Համբարձումյանն է, ով, ըստ բժիշկների հայտարարության, այս պահին դեպքի վերաբերյալ չի կարող խոսել, քանի որ գտնվում է վիրահատարանում: Ոստիկաններն ու քնիչները պարզել են նաև, որ Վ. Համբարձումյանը հրազենային վնասվածքը ստացել է Վարդենիս քաղաքից դեպի տեղի հոգեբուժական կենտրոն տանող ճանապարհին, որտեղ զննությամբ հայտնաբերվել է «ՏՏ» տեսակի ատրճանակից արձակված կրակված 2 պարկուճ:

14-летний юноша госпитализирован с огнестрельным ранением на востоке Армении - Shamshyan.com 12/29/2015   09:17  |  Криминальная хроника
Четырнадцатилетний юноша госпитализирован с огнестрельным ранением в одну из клиник города Варденис на востоке Армении, сообщается на сайте shamshyan.com.
Подросток был доставлен 28 декабря вечером в военный госпиталь города Варденис с огнестрельным ранением грудной клетки.
Установлена его личность. Им оказался житель Вардениса Вануш Амбарцумян. По словам врачей, пострадавший давать показания пока не в состоянии. Полицейские и следователи установили, что В. Амбарцумян получил пулевое ранение по дороге в местную психиатрическую клинику. На месте инцидента обнаружены две стреляные гильзы от пистолета "ТТ".