Նախագահը հրամանագիր է ստորագրել՝ զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին 12/09/2015   10:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահը հրամանագիր է ստորագրել՝ զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
Համաձայն ՀՀ Նախագահի հրամանագրի.
1. 2015 թվականի դեկտեմբեր ամսին անցկացնել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի` մինչև 35 տարեկան սպաների զորակոչ` ծառայության ժամկետը սահմանելով երկու տարի:
2. 2015 թվականի դեկտեմբերին զորացրել սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած բժշկական կազմի սպաներին:
Հրամանագիրն ստորագրելիս ՀՀ Նախագահը ղեկավարվել է «Զինապարտության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 4-րդ մասով:

Президент Армении подписал указ о призыве и демобилизации военврачей запаса 12/09/2015 11:46 | Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян подписал в четверг указ о проведении призыва и демобилизации офицеров медицинского состава первой группы запаса Вооруженных сил. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Соответствующий указ президент подписал, руководствуясь ч. 4 ст. 11 закона РА “О Воинской повинности”
"Провести в декабре 2015 года призыв офицеров медицинского состава первой группы запаса Вооруженных сил в возрасте до 35 лет со сроком службы в два года. В декабре также будут демобилизованы офицеры медицинского состава, прошедшие в установленные сроки обязательную службу”, - говорится в сообщении.
Правительству Армении поручено в двухнедельный срок после вступления указа в силу принять соответствующее решение по обеспечению исполнения указа президента.