Արցախի Հանրապետության Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Ոստիկանության ծառայողի օրվա կապակցությամբ 11/30/2015   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դուք իրականացնում եք դժվարին ու պատասխանատու աշխատանք` կապված մարդու անվտանգության, հասարակական կարգի պահպանության եւ հասարակական անվտանգության ապահովման, հանցագործությունների եւ իրավախախտումների նախականխման եւ կանխման, հանցագործությունների հայտնաբերման եւ բացահայտման հետ:
Այդ իսկ պատճառով ոստիկանության յուրաքանչյուր ծառայողից պահանջվում է աշխատել ջանքերի լարումով եւ մեծագույն նվիրվածությամբ ձեր մասնագիտությանը, հարազատ ժողովրդին ու հայրենիքին` բարձր արհեստավարժությամբ իրականացնելով պարտականությունները եւ արդյունավետորեն լուծելով առաջադրված խնդիրները:
Ոստիկանության աշխատակիցների աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավման խնդիրներն այսուհետ էլ կլինեն պետության ուշադրության կենտրոնում:
Թանկագի՛ն բարեկամներ, մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Бако Саакян поздравил сотрудников полиции НКР с профессиональным праздником 11/30/2015   11:34  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил в понедельник поздравительное послание по случаю Дня служащего полиции, сообщается на официальном сайте главы НКР.
«Уважаемые сотрудники и ветераны полиции!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником!
Вы выполняете трудную и ответственную работу, связанную с обеспечением безопасности людей, охраной общественного порядка и обеспечением общественной безопасности, профилактикой и предупреждением преступлений и правонарушений, выявлением и раскрытием преступлений.
Именно поэтому каждый сотрудник полиции должен работать с полным напряжением сил и большой преданностью своей профессии, родному народу и родине, высокопрофессионально выполняя свои обязанности и эффективно решая поставленные задачи.
Вопросы улучшения рабочих и социальных условий сотрудников полиции и впредь будут в центре внимания государства.
Дорогие друзья! Вновь поздравляю вас с Днем служащего полиции и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ!»- говорится в поздравительном послании.