Արցախի անկախության հարցով Վաշինգտոնում խորհրդատվություններ կանցկացվեն 11/11/2015   12:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը Միացյալ Նահանգների մայրաքաղաք Վաշինգտոնում երկօրյա խորհրդատվություն կիրականացնի Արցախի անկախության հարցով:
Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք ուրախ ենք նման հնարավորություն ընձեռել ԱՄՆ-ում Արցախի բարեկամներին և քաջալերել օրենսդիրներին` ընդդիմանալու Ադրբեջանի կողմից իրականացվող բռնությանը»,- նշել են ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախմբի Արևելյան շրջանի ղեկավար Ստեֆան Մեսրոպյանն ու Արևմտյան շրջանի ղեկավար Նորա Հովսեփյանը:
Նրանք ընդգծել են, որ Իլհամ Ալիևի կողմից ատելության սերմանումն ու պատերազմի հրահրումը առավել քան արդիական են դարձնում խաղաղությանն ուղղված քայլերի ձեռնարկումը՝ ընդդեմ ադրբեջանական սպառնալիքների և բռնատիրական գործողությունների:
Դեկտեմբերի 8-ին և 9-ին նախատեսված խորհրդատվությունը լինելու է բաց և անվճար բոլորի համար, ովքեր նախօրոք կգրանցվեն Հայ դատի հանձնախմբի պաշտոնական կայքում:

В США пройдут консультации по вопросу о независимости Арцаха - СМИ 11/11/2015   14:30  |  Лента новостей
Армянский Национальный Комитет Америки( Ай дат, ANCA) проведет в столице США Вашингтоне двухдневные консультации по вопросу о независимости Арцаха, передает “Арменпресс”.
“Мы рады предоставить такую возможность друзьям Арцаха в США и побудить законодателей к противодействию насилию со стороны Азербайджана", - заявили руководители комитета Ай Дат восточного и западного побережий США Степан Месропян и Нора Овсепян.
Они подчеркнули, что политика разжигания ненависти, распространяемая Алиевым, и его милитаристская риторика еще более актуализируют процесс принятия шагов, нацеленных на мир и борьбу против азербайджанских угроз.