ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները խստորեն պահպանել են հրադադարի ռեժիմը. ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանցիների հերթական սուտը 10/27/2015   18:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ անցկացված դիտարկման ժամանակ հայկական կողմը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը, հակառակորդի կողմից կիրառվող հերթական քարոզչական հնարքն է և իրականությանը չի համատասխանում: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից իրականացված դիտարկման ողջ ընթացքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հավատարիմ են մնացել ձեռք բերված պայմանավորվածություններին և խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը:
Ընդհակառակը՝ դիտարկման ավարտին ադրբեջանական կողմը, իրեն բնորոշ գործելաոճով,  ավտոմատ հրազենից կրակահերթեր է արձակել:

Минобороны НКР опровергло очередную ложь Баку, назвав ее пропагандистским трюком 10/27/2015   18:51  |  Лента новостей
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергло информацию азербайджанской стороны о якобы нарушении карабахской стороной режима прекращения огня в ходе проведенного во вторник мониторинга ОБСЕ с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
“Информация, распространенная во вторник министерством обороны Азербайджана о том, что во время мониторинга ОБСЕ с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ карабахская сторона якобы нарушила режим прекращения огня, является очередным пропагандистским трюком противника и не соответствует действительности”, - говорится в сообщении пресс-службы Минобороны НКР.
Оборонное ведомство НКР заявляет, что в ходе мониторинга с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ передовые подразделения Армии обороны НКР строжайше соблюдали достигнутые договоренности и режим прекращения огня.
“Напротив, в момент завершения мониторинга азербайджанская сторона в присущей ей манере поведения открыла огонь из автоматического оружия”, - отмечается в сообщении.