Կառավարությունում քննարկվել են Հայաստանի ժողովրդագրական զարգացումներին վերաբերող հարցեր 10/20/2015   15:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ Հայաստանի Հանրապետությունում ժողովրդագրական ներկայիս իրավիճակի և զարգացման միտումների վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել է ՀՀ ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման 2015-2017 թթ. ազգային ծրագրի նախագիծը, որը բխում է ՀՀ կառավարության 2014 թ. ծրագրից: Նշվել է, որ ծրագրի նպատակը ժողովրդագրական կայուն զարգացման համար անհրաժեշտ նախադրյալների ստեղծումն է՝ համակողմանի գնահատման և նպատակային միջոցառումների շնորհիվ:
Քննարկվել են ինչպես ներկայում իրականացվող, այնպես էլ առաջարկվող միջոցառումները, դրանց ուղղությունները, ֆինանսական ծավալը և ակնկալվող արդյունքները:
Վարչապետը, ամփոփելով քննարկումը, հանձնարարել է աշխատանքային խմբի շրջանակում լրամշակել ներկայացված նախագիծը հնչած առաջարկություններով և վերջնական տարբերակը ներկայացնել ՀՀ կառավարություն:
13:54 02/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել տնտեսական զարգացումներին վերաբերող խորհրդակցություն
16:36 11/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետ. «Կառավարությունը և գիտական ոլորտը պետք է փորձեն միասին ավելի զարգացնել գյուղատնտեսությունը»
20:06 19/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հանձնարարել է մինչև հունիսի վերջ ուսումնասիրել ՀՀ մարզերի բոլոր մանկապարտեզների սանիտարահիգիենիկ պայմանները
18:00 08/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվում են ՀՀ պետական բյուջեից կատարվելիք ծախսերի ֆինանսավորման 2016-2018 թթ. կողմնորոշիչ չափաքանակները
17:57 04/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է «Գյուղական կարողությունների ստեղծում» ծրագրի ղեկավար խորհրդի նիստ
16:03 27/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են քաղաքաշինության ոլորտում գնագոյացման պետական ընթացիկ քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր
18:12 24/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի մոտ քննարկվել են տնտեսության զարգացմանն առնչվող հարցեր
15:47 18/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի նիստ
17:14 16/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվել են շինարարության ոլորտի զարգացման հեռանկարները

В правительстве Армении обсудили вопросы улучшения демографической ситуации в стране 10/20/2015   15:36  |  Лента новостей
Нынешняя демографическая ситуация в Армении и тенденции развития обсуждались на совещании в правительстве, проходившем во вторник под председательством премьер-министра Армении Овик Абраамян. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
В ходе совещания был представлен проект национальной программы по улучшению демографической ситуации в РА на 2015-2017, которое исходит из программы правительства на 2014 год. Было отмечено, что цель проекта заключается в создании необходимых предпосылок для стабильного демографического развития благодаря комплексной оценке и целевым мероприятиям.
Речь также зашла о проводимых и предлагаемых к проведению мероприятиях, их направлениях, финансовых затратах и ожидаемых результатах.
Премьер, подводя итоги совещания, поручил разработать в рамках рабочей группы представленный проект с озвученными предложениями и представить окончательный вариант правительству.