Հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի լիազորությունները կիրականացնի ԿԸՀ-ն` Մուկուչյանի նախագահությամբ 10/10/2015   17:27  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայաստանի Հանրապետության հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովն այսօր գումարել է իր առաջին նիստը: Հանձնաժողովի լիազորություններն իրականացնում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը:
Հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը նախքան նիստի օրակարգին անցնելը տեղեկացրել է, որ հանրաքվեի կենտրոնական և ընտրատարածքային հանձնաժողովներն են Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով կազմավորված համապատասխան ընտրական հանձնաժողովները:
Նիստում հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովը հաստատել է 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունում փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը:

Утвержден график мероприятий по проведению референдума по реформе Конституции Армении 10/10/2015   17:47  |  Актуальная тема
Центральная комиссия по реформе Конституции Армении сегодня созвала свое первое заседание. Полномочия комиссии исполняет Центризбирком.
Председатель ЦИК Армении Тигран Мукучян сообщил, что центральные и окружные комиссии – это соответствующие избирательные комиссии, сформированные в установленном Избирательным кодексом РА порядке.
В ходе заседания был утвержден график основных мероприятий по подготовке к проведению предстоящего 6 декабря с.г. референдума по изменениям в Конституцию Армении.