ԵԽԽՎ-ում Արփինե Հովհաննիսյանին ամենայն հավանականությամբ փոխարինի Կարեն Բեքարյանը. «Ժամանակ» 09/16/2015   09:30  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀԿ խմբակցությունում արդարադատության նախարար նշանակված Արփինե Հովհաննիսյանին փոխարինած Կարեն Բեքարյանը ամենայն հավանականությամբ նրան կփոխարինի նաև ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության կազմում:
«Կարեն Բեքարյանը «Եվրոպական ինտեգրացիա» հասարակական կազմակերպության ղեկավարն է, և բավական լավ կապեր ունի եվրոպական կառույցներում, այնպես որ՝ այդ իմաստով ևս նրա նշանակումը խիստ տրամաբանական կլինի»,- գրում է թերթը:

“Жаманак”: Арпине Ованнисян в составе армянской делегации в ПАСЕ, по всей вероятности, сменит Карен Бекарян 09/16/2015   10:28  |  Пресса
Сменивший недавно назначенную на пост министра юстиции Арпине Ованнисян в парламентской фракции правящей Республиканской партии Карен Бекарян, вероятно, заменит ее также в составе армянской делегации в ПАСЕ, пишет газета “Жаманак”(“Время”).
Карен Бекарян является председателем общественной организации “Европейская интеграция”, и имеет достаточно хорошие связи в европейских структурах, посему его назначение будет вполне логичным”, - отмечает издание.