Անօդաչու թռչող սարք ոչնչացնելու՝ Ադրբեջանի տարածած տեղեկությունը իրականությանը չի համապատասխանում 09/15/2015   20:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր իրենց զինված ուժերի կողմից ոչնչացվել է հայկական արտադրության «Կռունկ-25» տիպի անօդաչու թռչող սարք, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ուղղակի հարևան երկրի ռազմական գերատեսչության քարոզիչները հերթական անգամ ցանկալին փորձել են մատուցել իրականության փոխարեն:

Минобороны НКР опровергло заявления Азербайджана об уничтожении БПЛА армянского производства 09/16/2015 09:04 | Актуальная тема
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергло распространенные азербайджанским оборонным ведомством заявления об уничтожении беспилотного летательного аппарата армянского производства “Крунк-25”, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
“Растиражированная Минобороны Азербайджана информация не соответствует действительности. Просто пропагандисты оборонного ведомства соседней страны в очередной раз попытались выдать желаемое за действительное”, - говорится в сообщении.