Դատարանը որոշեց. Վարդան Պետրոսյանը պատիժը կկրի բաց ռեժիմով 09/02/2015   21:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դերասան Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ կիրառված ազատազրկումն այսօր Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ փոխարինվել է բաց ռեժիմով: Վարդան Պետրոսյանն արդեն «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից տեղափոխվել է ժամանակավոր կացարան` մինչ հետագա պատիժը բաց ռեժիմով կրելու պայմանների վերաբերյալ ՔԿՎ հանձնաժողովի որոշման կայացումը:
Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ կայացված դատավճիռն օրերս էր մտել օրինական ուժի մեջ, այն բանից հետո, երբ Վճռաբեկ դատարանը մերժել էր վարույթ ընդունել ավտոթարի գործով տուժող Հակոբյանների ներկայացրած բողոքը:
Հիշեցնենք, 2015թ. հունվարի 29-ին Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով Վարդան Պետրոսյանը մեղավոր էր ճանաչվել ավտովթարի համար` դատապարտվելով 5 տարի ժամկետով ազատազրկման: Ավելի ուշ Վերաքննիչ դատարանն անփոփոխ էր թողել սույն վճիռը:
Վթարը, որ երկու պատանիների` Էդգար եւ Էդուարդ Հակոբյանների մահվան և նրանց քույրերի` Էմմա և Տաթև Հակոբյանի մարմնական վնասվածքների պատճառ էր դարձել, տեղի էր ունեցել 2013 թ. հոկտեմբերի 20-ի ուշ երեկոյան, Եղվարդ-Երեւան մայրուղու 32-րդ կմ-ի հատվածում:
19:41 24/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՌուբեն Բալոյանը նոր վճռաբեկ դիմում է ներկայացրել. դրանում ժամանակ ձգելու միտում նա չի տեսնում
15:33 27/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդան Պետրոսյանը դադարեցրել է հացադուլը
19:39 01/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Պետրոսյանի գործում հնարավոր կեղծիքների առկայությունը ստուգելու համար հարուցվել է քրեական գործ
10:24 03/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՔԾ-ն Վարդան Պետրոսյանի փաստաբանի բողոքի վերաբերյալ իրարամերժ պատասխաններ է ներկայացրել
15:16 16/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանում վկայություն կտա Վարդան Պետրոսյանի սթափությունը ստուգած բժիշկը

Актер Вардан Петросян будет отбывать наказание в открытом режиме 09/03/2015   09:34  |  Актуальная тема
Фигурант резонансного дела о смертельном ДТП на Егвардском шоссе актер Вардан Петросян будет отбывать наказание в открытом режиме.
Соответствующее решение вынес в среду, 2 сентября, суд общей юрисдикции Котайкской области Армении.
Напомним, суд первой инстанции Котайкской области Армении 29 января с.г.признал известного актера Вардана Петросяна виновным в ДТП со смертельным исходом и приговорил к 5 годам заключения, а также лишил его водительских прав сроком на два года. Позже Апелляционный уголовный суд Армении оставил без изменений приговор нижестоящей инстанции в отношении актера.
20 октября 2013г, в районе 22:10 по местному времени, на автотрассе Егвард-Ереван столкнулись автомобили “BMW-320” и“ВАЗ-21214”. За рулем автомобиля марки “BMW” находился известный армянский актёр, сатирик Вардан Петросян. В результате аварии водитель “ВАЗ-21214” и шестеро пассажиров с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу. Эдгар Акопян скончался по дороге в клинику, а Эдвард Акопян умер в медцентре “Армения”. Телесные повреждения получил также Вардан Петросян, который после выписки из больницы был взят под стражу.
Вардан Петросян уже переведен из УИУ “Нубарашен” во временное поселение, где будет ожидать решения комиссии Уголовно-исполнительного управления об условиях дальнейшего отбывания наказания в открытом режиме.
Вынесенный в отношении Вардана Петросяна приговор вступил в силу, после того, как на днях Кассационный суд Армении отказал потерпевшей стороне в принятии жалобы к своему производству.
15:56 27/06/2015  |  Лента новостейИзвестный актер Вардан Петросян прекратил голодовку
16:20 16/05/2014  |  Криминальная хроникаВрач, проверявший сатирика Вардана Петросяна на трезвость, даст показания в суде