Արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի մեկնաբանությունը՝ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնության վերաբերյալ 07/14/2015   15:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մեկնաբանել է Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը:
ԱԳ նախարարը մասնավորապես նշել է.
«Հայաստանը ողջունում է Իրանի և միջազգային միջնորդների նպատակասլաց, կառուցողական ջանքերի արդյունքում իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը։
Երկար սպասված այս պայմանավորվածությունը կարևոր ձեռքբերում է՝ ի նպաստ միջազգային, տարածաշրջանային կայունության և համագործակցության ամրապնդման։
Լիահույս ենք, որ դա հավելյալ խթան կհանդիսանա՝ Հայաստանի և բարեկամ Իրանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման, համատեղ ծրագրերի իրականացման համար»:

Эдвард Налбандян: Армения приветствует соглашение вокруг иранской ядерной программы 07/14/2015 15:42 | Лента новостей
Армения приветствует соглашение вокруг иранской ядерной программы, достигнутое в результате целенаправленных конструктивных усилий Ирана и международных посредников. Об этом заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, комментируя достигнутое между Ираном и “шестеркой” соглашение.
“Эти долгожданные договоренности – важное достижение во благо международной, региональной стабильности и укрепления сотрудничества. Мы надеемся, что это послужит дополнительным стимулом для расширения торгово-экономического сотрудничества между Арменией и Ираном и реализации совместных проектов”, - отметил глава МИД Армении.