Սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի մի մասը կհրապարակվի հուլիսի 15-ին. «Հայկական ժամանակ» 07/11/2015   09:00  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ Սահմանադրական բարեփոխումների տեքստը հրապարակվելու է մաս–մաս։ Ըստ թերթի՝ հուլիսի 15-ին կհրապարակվի նախագծի առաջին 7 գլուխը։
Հուլիսի վերջին–օգոստոսի սկզբին փոփոխությունների ամբողջական տարբերակը ներկայացվելու է Սերժ Սարգսյանին։ Սարգսյանի կողմից հավանության արժանանալուց հետո Սահմանադրության նախագիծը օգոստոսին կուղարկվի ԱԺ։
«Երեկ առավոտյան տեղի ունեցած՝ սահմանադրական փոփոխությունների մասնագիտական հանձնաժողովի նիստից հետո մեզ հետ զրույցում այս մասին հայտնեց հանձնաժողովի անդամ, ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան Գագիկ Ղազինյանը»,–գրում է թերթը։

“Айкакан жаманак”: Часть проекта реформирования Конституции Армении будет опубликована 15 июля 07/11/2015   11:02  |  Пресса
Текст конституционных реформ будет опубликован по частям, пишет газета “Айкакан жаманак”. По данным издания, 15 июля будут опубликованы первые семь глав проекта.
В конце июле — начале августа полный вариант поправок будет представлен Сержу Саргсяну. В случае одобрения со стороны Саргсяна проект Конституции в августе будет отправлен на рассмотрение в НС.
“После заседания профессиональной комиссии по конституционным реформам, состоявшейся вчера утром, в беседе с нами об этом сообщил член комиссии, декан юридического факультета ЕГУ Гагик Казинян”, — пишет газета.