Ներպետական բոլոր ատյանները սպառելով՝ բողոքարկելու ենք Եվրոպական դատարան. Լուսինե Սահակյան 06/08/2015   15:54  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով «Արմենիա Թըդեյ» լրատվական կայքի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանը մեղավոր է ճանաչվել առաջադրված մեղադրանքում և դատապարտվել 400 000 ՀՀ դրամի չափով տուգանքի, սակայն նրա նկատմամբ կիրառվել է համաներում:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արգիշտի Կիվիրյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը նշեց, որ բողոքարկելու են առաջին ատյանի դատարանի դատավճիռը, սպառելով ներպետական բոլոր ատյանները, բողոքարկելու են եվրոպական դատարան:
Նշենք, որ մեղադրող դատախազը միջնորդել էր Կիվիրյանին դատապարտել 1 տարվա ազատազրկման:
Հիշեցնենք, որ Ա. Կիվիրյանին մեղադրանք էր առաջադրվել իշխանության ներկայացուցչի՝ ոստիկանի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելու համար:
11:40 12/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանների կողմից Արգիշտի Կիվիրյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու վերաբերյալ գործը՝ ՀՔԾ վարույթում
15:10 28/04/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿիվիրյանի գործով ոստիկան վկան չգիտեր, թե ո՞ր օրենքով ու ինչի՞ համար են Կիվիրյանին բերման ենթարկել ոստիկանություն
14:32 15/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԿիվիրյանի գործով հրահանգված է եղել փողոցը «մաքրել» քաղաքացիներից
17:28 04/03/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանը միայն դատարանում «հիշեց», որ Արգիշտի Կիվիրյանը հայհոյել է՝ հակասելով իր իսկ նախաքննական ցուցմունքին
12:04 25/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱրգիշտի Կիվիրյան. «Գտան տուժողին, այսպես ասած, հիվանդացնելու տարբերակը»
17:16 17/02/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունը կբողոքարկի Արգիշտի Կիվիրյանի հայցը բավարարելու մասին դատարանի որոշումը

Адвокат координатора новостного портала “Armenia Today” Аргишти Кивиряна сообщила о намерении дойти до Евросуда 06/08/2015   16:16  |  Актуальная тема
Суд ереванских районов Арабкир и Канакер-Зейтун на заседании в понедельник признал координатора новостного портала “Armenia Today” Аргишти Кивиряна виновным и оштрафовал на 400 тысяч драмов, однако в отношении него была применена амнистия.
Адвокат Кивиряна - Лусине Саакян – в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщила о намерении обжаловать приговор суда первой инстанции, а при исчерпании всех внутригосударственных инстанций обратиться в Европейский суд.
Отметим, что прокурор, поддерживавший в суде обвинение, ходатайствовал приговорить Кивиряна к одному году лишения свободы.
Напомним, Аргишти Кивиряну инкриминировали применение не опасного для жизни или здоровья насилия в отношении представителя власти - полицейского.
13:01 12/05/2014  |  Криминальная хроникаССС Армении приняла к производству уголовное дело по факту применения полицейскими насилия в отношении Аргишти Кивиряна