Սպանության փորձ. ծալովի դանակով հարվածել է գոտկատեղին և ծնոտին 06/03/2015   12:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել են Կոտայքի մարզի  27-ամյա բնակիչ Մխիթարյանին Երևանում սպանելու փորձ կատարելու դեպքի հանգամանքները: Առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին առաջադրվել է մեղադրանք։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015 թվականի մայիսի 21-ին Մխիթարյանից գրավոր հաղորդում է ստացվել, որ  նույն օրը՝ ժամը 18:30-ին, իր կնոջ բնակարանում տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում ոմն Դավթյան, գրպանից հանելով ծալովի դանակը, հարվածել է գոտկատեղին և ծնոտին` պատճառելով մարմնական վնասվածք:
Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել է, որ տուժած քաղաքացին իր կնոջ բնակարանում 2015 թվականի մայիսի 21-ին հյուրընկալել է ընկերներին, որոնց թվում է եղել նաև 32-ամյա Դավթյանը:
Քննությամբ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել, որ ժամը 19:00-ի սահմաններում առաջացել է վիճաբանություն, որի ժամանակ 32-ամյա տղամարդն իր մոտ գտնվող դանակով հարվածներ է հասցրել Մխիթարյանին` պատճառելով  կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած արնահոսող, չթափանցող և կզակի կտրած-ծակած մարմնական վնասվածքներ, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներում հանցանքն ավարտին չի հասցրել, քանի որ մյուս ընկերը միջամտել է վիճաբանությանը և ձեռքից վերցրել դանակը:
Մխիթարյանը դիմել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն և ստացել համապատասխան բժշկական օգնություն:
32-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել սպանության փորձի համար, ով ընդունել է առաջադրված մեղադրանքը և շարժառիթների վերաբերյալ տվել ցուցմունք։
Նշանակվել են դատաբժշկական և դատակենսաբանական փորձաքննություններ։ Նախաքննությունը շարունակվում է:
13:12 15/04/2015  |  Արտակարգ պատահարներԱմուսինը ցանկացել է կնոջը ցած նետել 5-րդ հարկից, բայց չի կարողացել
21:39 06/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջ ներկայիս և նախկին ամուսիններն օղի են խմել իրար հետ, ապա որոշել սպանել միմյանց
19:07 27/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԽուլիգանությունն ավարտվել է սպանության փորձով
19:26 07/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱռաջարկել է սպանել գյուղապետի որդուն
11:21 18/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՄալաթիայում ամուսինը փորձել է սպանել կնոջը. Ահազանգ
15:14 23/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱմուսնու կողմից հրկիզված կինը հիվանդանոցում մահացել է
16:13 20/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկին ամուսինը հրկիզել է կնոջը՝ ներկայիս ամուսնու ներկայությամբ
14:31 30/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանության փորձ կատարողը Վիեննայի օդանավակայանում ձերբակալվել է
15:17 13/11/2013  |  Միջազգային լրահոսՏղամարդը մեղադրվում է նախկին կնոջ մեքենայի տակ ռումբ դնելու մեջ

Встреча друзей в Ереване закончилась покушением на убийство 06/03/2015   13:25  |  Актуальная тема
Стали известны некоторые подробности дела о покушении на убийство 27-летнего жителя Еревана Мхитаряна. Предполагаемому преступнику предъявлено обвинение.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 21 мая 2015 года Мхитарян написал заявление в полицию, в котором сообщил, что в тот же день, около 18:30 по местному времени в ходе ссоры, произошедшей в квартире его супруги, некто Давтян вынул из кармана складной нож и ударил его в поясницу и челюсть, причинив ему телесные повреждения.
В ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в производстве следственного отдела Следственного комитета Армении по ереванским административным районам Ачапняк и Давташен, было установлено, что 21 мая 2015 года потерпевший принимал в квартире жены своих друзей, среди которых также был 32-летний Давтян.
Следствием было добыто достаточно доказательств, подтверждающих, что в 19:00 произошла потасовка, во время которой 32-летний мужчина с помощью имеющегося у него при себе ножа ударил Мхитаряна, в результате чего последний получил непроникающие колото-резаные ранения грудной клетки и подбородка.32-летнему мужчине по не зависящим от его воли обстоятельствам не удалось довести преступление до конца, поскольку другой его друг вмешался и вырвал у него из рук нож.
Мхитарян обратился в медицинский центр “Армения”, где ему была оказана соответствующая медпомощь.
32-летнему мужчине предъявлено обвинение в покушении на убийство. Он признал свою вину в инкриминируемом ему деянии и дал показания относительно его мотивов.