Քիմ Քարդաշյանին ուղարկել են հայ պոետների բանաստեղծությունները՝ անգլերեն թարգմանությամբ. «Հրապարակ» 05/21/2015   09:06  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Քիմ Քարդաշյանն այնքան «լցված» ու հետաքրքրված է եղել Հայաստանով, որ մեկնումից առաջ խնդրել է իրեն ուղարկել հայ պոետների բանաստեղծությունները՝ անգլերեն թարգմանությամբ:
Լրատվամիջոցի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը, ով Հովիկ Աբրահամյանի մոտ մասնակցել էր Քիմի հետ հանդիպմանը, օրերս նրան է ուղարկել երջանկահիշատակ Սամվել Մկրտչյանի «Հայ պոեզիայի ընտրանին» գիրքը, որը ներառում է Նարեկացու, Քուչակի, Մաշտոցի տաղերից մինչև մեր օրերը՝ Արմեն Շեկոյանի, Հակոբ Մովսեսի բանաստեղծությունները:
Ի դեպ, ինչպես թերթն է նշում, այս օրերին պատրաստվում է և առաջիկայում լույս կտեսնի նաև Մամվել Մկրտչյանի թարգմանությունների երկհատորյակը՝ բոլոր ժամանակների հայ բանաստեղծների, այդ թվում և արտերկրում ապրող, գործերի թարգմանությամբ, և հայրենի կառավարությունն այն ևս ուղարկել է Քիմին։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» օրաթերթի՝ 21.05.15թ. համարում:
18:26 24/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՔիմ Քարդաշյանը վստահ է, որ Հայոց Ցեղասպանությունը ճանաչվելու է բոլորի կողմից
12:30 13/04/2015  |  ԱնցուդարձՀետաքրքիր, խենթ գիշեր էր.Քիմ Քարդաշյանն ամուսնու երեւանյան համերգի մասին
00:29 13/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՔանյե Ուեսթի համերգը Կարապի լճում (ուղիղ)
00:01 13/04/2015  |  ԱնցուդարձՔարդաշյանը ռեփի սիրահարներին հրավիրել է Կարապի լիճ` Քանյե Ուեսթի համերգին
14:27 12/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԶգացմունքային օր` Ցեղասպանության հուշահամալիրում. Քիմ Քարդաշյանը կիսվել է իր տպավորություններով
12:14 10/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբիկ Հակոբյան. Եթե որևէ մեկը կարող է նեղանալ, դա Քիմ Քարդաշյանի ամուսինն է
17:48 09/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Քարդաշյան ընտանիքի անդամներին
16:08 09/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԳալուստ Սահակյան. Քիմ Քարդաշյանն ամբողջ աշխարհում հայտնի անձնավորություն է, և մենք հպարտ պիտի լինենք

Грапарак: Ким Кардашян попросила отправить ей стихи армянских поэтов в английском переводе 05/21/2015   10:00  |  Пресса
Ким Кардашян настолько была заинтересована Арменией, что перед отъездом попросила отправить ей сборник стихов армянских поэтов в английском переводе, пишет газета “Грапарак”. По информации источников издания, министр экономики Карен Чшмаритян отправил Кардашян книгу “Избранные произведения армянской поэзии” в переводе Самвела Мкртчяна. В сборник вошли произведения армянских поэтов, начиная с эпохи средневековья  до наших дней – от Нарекаци, Кучака, Маштоца до Армена Шекояна и Акопа Мовсеса.
В скором времени выйдет в свет двухтомник переводов Манвела Мкртчяна – переводы стихов армянских поэтов всех времен, в том числе проживающих за рубежом, и правительство также отправит их Ким”, - пишет газета.