Բանկում կեղծ թղթադրամներ են տվել. քաղաքացին ահազանգում է 05/13/2015   13:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
34-ամյա Էդգարը՝  կնոջ հետ միասին, գնացել է բանկ և ստացել զոքանչի կողմից ԱՄՆ-ից ուղարկված 1.000 ԱՄՆ դոլար գումարը` 10 հատ հարյուրդոլարանոց թղթադրամ:
Համաձայն  տղամարդու հայտարարության՝ ինքը 21.04.2015թ-ին նշված թղթադրամները փորձել է փոխարկել ՀՀ դրամով՝ սուպերմարկետի տարածքում գործող տարադրամի փոխանակման կետում, սակայն փոխանակման կետի աշխատակիցը հայտնել է, որ նշված ԱՄՆ դոլարներից 2 հատ 100 դոլարանոց թղթադրամները կեղծ են:
Հաջորդ օրն իսկ քաղաքացին կեղծ թղթադրամները հետ վերադարձնելու նպատակով այցելել է բանկ, որտեղ չեն ընդունել, որ իրենք են կեղծ թղթադրամները տվել:
Քաղաքացին մեկ անգամ ևս ստուգելու նպատակով նույն օրն այցելել է մեկ այլ բանկ, որտեղ հաստատել են, որ նշված 2 հատ ԱՄՆ 100 դոլարանոց թղթադրամները կեղծ են:

Мужчина утверждает, что в одном из армянских банков ему выдали фальшивые доллары 05/13/2015   14:06  |  Актуальная тема
В Армении зафиксирован случай оборота поддельных 100-долларовых банкнот.
Факт обнаружился, когда 34-летний Эдгар пытался разменять в обменном пункте присланные тещей из США $1000 десятью купюрами достоинством 100 долларов, которые, по его словам, ему выдал один из армянских банков.
В обменном пункте мужчине сообщили, что две вышеупомянутые 100-долларовые купюры - фальшивки.
На следующий день Эдгар снова посетил банк с намерением вернуть поддельные банкноты, однако там открестились от выдачи фальшивых долларов.
Гражданин посетил другой банк, где ему подтвердили неподлинность двух из вышеуказанных 100-долларовых купюр.