Վարդան Պետրոսյանի դատավճիռը մնաց անփոփոխ 05/05/2015   19:04  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանն այսօր անփոփոխ թողեց դերասան Վարդան Պետրոսյանի գործով Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի կայացրած որոշումը, որով, հիշեցնենք, երկու երեխաների մահվան պատճառ դարձած վթարի համար մեղավոր ճանաչված դերասանը դատապարտվել էր 5 տարվա ազատազրկման:
Տուժող կողմն ու մեղադրող դատախազը բողոքարկել էին այդ որոշումը՝ ավելի խիստ պատիժ պահանջելով:
Այսօր վճռի հրապարակման պահին վերաքննիչ դատարանում ներկա էին միայն տուժողներ Արթուր Հակոբյանն ու Նաիրա Հայրապետյանը, ովքեր վրդովմունքով լսեցին վճիռն ու հայտարարեցին, որ բողոքարկելու են այն ավելի բարձր ատյանում:
«Բոլորը ծախված են, մենք գիտենք, որ Վարդանը հարբած է եղել, դա նույնիսկ իր հարազատներն են ասել: Մենք չենք պատրաստվում հաշտվել, որովհետեւ մեր երկու ջահել երեխեքի գլուխն է կերել»,- դատական նիստի ավարտին հայտարարեց Արթուր Հակոբյանը:
Իսկ դատական նիստից հետո, Վարդան Պետրոսյանի հետ հնարավոր հաշտության մասին լրագրողների հարցին ի պատասխան Արթուր Հակոբյանը պատասխանեց. «Թող երեխաներիս հետ բերի, հաշտվենք»:
Դատախազ Արթուր Սարգսյանն ու տուժողների փաստաբան Ռուբեն Բալոյանը վճռի հրապարակման պահին դատարանի դահլիճում չէին:
18:12 05/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Պետրոսյանի գործով վերաքննիչ դատարանի որոշումը կհրապարակվի այսօր
16:54 23/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Պետրոսյանի սթափության վիճակի վերաբերյալ բժշկական փաստաթղթերում կեղծիքներ չեն հայտնաբերվել. Քրեական գործի վարույթը կարճվել է
08:15 22/04/2015  |  ՄամուլՎարդան Պետրոսյանի սթափության վիճակի մասին փաստաթղթում կեղծիք չի հայտնաբերվել. «Ժողովուրդ»
16:24 21/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոն«Ես պատրաստ եմ իրենց ամեն սպանված երեխու համար 50 000 դոլար վճարել». Վարդան Պետրոսյանի գործով տուժող

Апелляционный суд Армении оставил приговор актеру Вардану Петросяну без изменений 05/05/2015   19:22  |  Актуальная тема
Апелляционный уголовный суд Армении оставил без изменений приговор нижестоящей инстанции в отношении актера Вардана Петросяна.
Суд первой инстанции Котайкской области Армении 29 января с.г.признал известного актера Вардана Петросяна виновным в ДТП со смертельным исходом и приговорил к 5 годам заключения, а также лишил его водительских прав сроком на два года.
Потерпевшая сторона и поддерживающий в суде обвинение прокурор подали апелляцию на приговор Вардану Петросяну, требуя ужесточить наказание актеру.
18:27 05/05/2015  |  Криминальная хроникаАпелляционный суд Армении сегодня огласит решение по делу о ДТП с участием Вардана Петросяна
17:38 23/04/2015  |  Криминальная хроникаВ актах медосвидетельствования Вардана Петросяна на состояние алкогольного опьянения не выявлено признаков подделки. Уголовное дело прекращено - СК Армении
11:45 17/03/2015  |  Актуальная темаАпелляционный суд Армении рассмотрит жалобу на приговор Вардану Петросяну по делу о ДТП 1 апреля
14:25 24/02/2015  |  Криминальная хроникаСтороны пока не подавали апелляции на приговор суда по делу о ДТП с участием известного актёра Вардана Петросяна