Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի կայքը Երեւանից ուղիղ հեռարձակում է սգո արարողությունը 04/24/2015   11:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ելիսեյան պալատն ուղիղ ռեժիմով հեռարձակում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված Երեւանում անցկացվող սգո արարողությունը, որին մասնակցում է նաեւ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը:
NEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ Ելիսեյան պալատի կայքի համաձայն, հիշատակի արարողության ժամանակ նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը ելույթ կունենա արարողությանը ներկա այլ նախագահների հետ միասին: Արարողությունից հետո Ֆրանսիայի նախագահը կմասնակցի Հայաստանի ղեկավար Սերժ Սարգսյանի՝ նախագահական պալատում տրվելիք ճաշին:
Այցի ընթացքում Ֆրանսուա Օլանդը կայցելի Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարան: Դրանից հետո՝ երեկոյան, կկայանա նրա զրույցը նախ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, այնուհետեւ՝ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
Նշենք, որ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն ապրիլի 24-ի առավոտյան այցելել է Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիր: Ֆրանսիական պետության ղեկավարը գրառում է կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի Պատվավոր հյուրերի գրքում:
11:25 24/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍHDP քրդամետ կուսակցությունը Ստամբուլում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված քայլերթ է կազմակերպել
11:01 24/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ի Հայ դատի հանձնախումբը՝ Օբամայի ապրիլքսանչորսյան հայտարարության մասին. Տխուր ներկայացում
10:46 24/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիայի վարչապետն արձագանքել է Պուտինի՝ Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ հայտարարությանը. Հարկ եղած դիվանագիտական քայլերը կձեռնարկվեն
13:32 23/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության նահատակների սրբադասման արարողությունը
00:05 23/04/2015  |  Միջազգային լրահոսՍպիտակ տունը ճանաչում է Հայոց ցեղասպանությունը, բայց խուսափում է այդ եզրից.1in.am
22:08 22/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎլադիմիր Պուտին.Ազգային պատկանելիության շարժառիթով զանգվածային ոչնչացումը չի կարող ունենալ արդարացում

Сайт Елисейского дворца ведет прямую трансляцию из “Цицернакаберда”, где проходит церемония поминовения жертв Геноцида армян 04/24/2015   12:54  |  Лента новостей
Елисейский дворец ведет прямую трансляцию церемонии поминовения жертв Геноцида армян, которая проходит в Ереване. В мероприятии принимает участие президент Франции Франсуа Олланд.
Как сообщает портал NEWS.am со ссылкой на сайт Елисейского дворец, президент Франции вместе с остальными главами государства выступит с речью на церемонии поминовения, после которой в резиденции президента Армении буден дан обед в честь глав государств.
В ходе визита Франсуа Олланд посетит Французский университет. Вечером состоится встреча Олланда с президентом РФ Владимиром Путиным, а затем с главой армянского государства Сержем Саргсяном.
Отметим, что президент Франции утром 24 апреля посетил Мемориальный комплекс “Цицернакаберд”. Франсуа Олланд оставил запись в Книге почетных гостей Музея-института Геноцида армян в Ереване.