Գետարգելի գործող գյուղապետը վերընտրվեց 04/06/2015   11:47  |  Ընտրական իրավունք
Կոտայքի մարզի Գետարգել համայնքն առաջիկա 4 տարիներին կշարունակի ղեկավարել գործող գյուղապետ, անկուսակցական Արսեն Կարապետյանը: Նա համայնքը ղեկավարում է 2011թ.-ից:
Ա.Կարապետյանը վերընտրվել է գյուղապետի ապրիլի 5-ին կայացած ընտրության արդյունքում՝ առանց մրցակցի:
Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջում հրապարակված քվեարկության արդյունքների՝ Գետարգելի 645 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել է 337-ը:
Միակ թեկնածուի օգտին քվեարկել է 328, դեմ՝ 4 ընտրող: 5 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, գյուղապետի ընտրություններին գրանցված երկրորդ թեկնածուն՝ «Ֆիրմա Նյու» ՍՊԸ-ի հերթափոխի պետ, անկուսակցական Զավեն Մխիթարյանը, սահմանված ժամկետում ինքնաբացարկ է հայտնել:
Հիշեցնենք, որ այս համայնքում գյուղապետի ընտրությունը նախատեսված էր մարտի 15-ին, սակայն գյուղապետի ընտրությունը համարվեց չկայացած, քանի որ գրանցվել էր միայն մեկ թեկնածու, և, ՀՀ ընտրական օրենսգրքի պահանջներին համապատասխան, ապրիլի 5-ին նշանակվեց նոր ընտրություն:
11:37 16/03/2015  |  Ընտրական իրավունքԱռնվազն 4 համայնքներ նոր գյուղապետեր կունենան
17:54 04/03/2015  |  Ընտրական իրավունքԱրմավիրի գործող քաղաքապետը կվերընտրվի առանց մրցակցի
17:09 23/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳործող գյուղապետերից 6-ը մնացին առանց մրցակցի. Արմավիրում քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարում է 6 թեկնածու
08:49 13/02/2015  |  ՄամուլՊատգամավոր «Նովոյի» սկանդալային որդին՝ Արմավիրի քաղաքապետի թեկնածու. «Չորրորդ իշխանություն»
08:37 10/02/2015  |  ՄամուլԱրմավիրում քաղաքապետի ընտրությունների առաջին թեկնածուն հայտնի է. «Հայկական Ժամանակ»
12:13 19/01/2015  |  Ընտրական իրավունքՎայքի քաղաքապետի պաշտոնը կստանձնի ՀՀԿ-ական Արագած Սաղաթելյանը
08:57 16/01/2015  |  ՄամուլՎայքում քաղաքապետի ընտրություններ են. «Ժամանակ»
12:49 08/01/2015  |  Ընտրական իրավունքՎայքի քաղաքապետի պաշտոնին հավակնում է միայն ՀՀԿ-ի թեկնածուն. անկուսակցական թեկնածուն ինքնաբացարկ է հայտնել

Действующий глава села Гетаргел Котайкской области Армении переизбран на второй срок 04/06/2015   12:42  |  Избирательное право
Общину Гетаргел Котайкской области Армении в ближайшие четыре года будет возглавлять действующий глава сельской администрации Арсен Карапетян. Он руководит общиной с 2011 года.
А. Карапетян был переизбран по итогам состоявшегося 5 апреля голосования на выборах главы сельской общины, на которых он был единственным кандидатом.
Согласно данным, опубликованным на официальном сайте Центральной избирательной комиссии Армении(ЦИК РА), из 645 потенциальных избирателей в выборах приняли участие 337 человек.
За Арсена Карапетяна проголосовали 328 избирателей, против – 5. Пять бюллетеней были признаны недействительными.
Как уже ранее сообщало ИА “Фактинфо”, второй кандидат – беспартийный Завен Мхитарян в установленные сроки взял самоотвод.