Այգեշատում ինքնասպանություն գործած 12-ամյա աղջիկը կրկնել է ֆիլմերում դիտած տեսարաննե՞րը 03/13/2015   12:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այգեշատում ինքնասպանություն գործած 12-ամյա աղջիկը հետաքրքրասեր երեխա է եղել, հաճախ ֆիլմերում արյունոտ տեսարաններ դիտելիս հորից հետաքրքրվել է, թե իրականում արյու՞ն է կամ մահանու՞մ են, թե՝ ոչ:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Այգեշատի գյուղապետ Արամայիս Մխիթարյանը` հավելելով, որ ի պատասխան դստեր հարցերին` հայրն ասել է, որ ֆիլմերում մարդիկ չեն մահանում և որ արյան փոխարեն տոմատի մածուկ է:
Դեռահասի կողմից նույնաբովանդակ հարցեր հնչել են նաև ինքնասպանության թեմաներով:  Այս մասին ասաց գյուղապետը՝ նշելով, որ հենց այդ պատճառով էլ իրենք ենթադրում են, որ հետաքրքրությունից ելնելով էլ աղջիկը փորձել է պարանը գցել է վիզը և կախվել, ինչն էլ ողբերգությամբ է ավարտվել:

12-летняя школьница из армянского Айгешата покончила с собой под впечатлением от сцен в кино? 03/13/2015   13:42  |  Актуальная тема
Покончившая с собой в селе Айгашат Армавирской области Армении 12-летняя школьница была любознательным ребенком. Девочка при просмотре кровавых сцен в фильмах, часто интересовалась у отца, действительно ли это кровь и на самом ли деле умирают.
Об этом в беседе с ИА “ФактИнфо’ заявил глава села Айгешат Арамаис Мхитарян, добавив, что отец в ответ на расспросы дочери, пояснял ей, что в фильмах люди не умирают, а вместо крови - томатная паста.
“Вопросы аналогичного содержания девочка задавала и перед самоубийством”, - сообщил староста села, отметив, что эти факты дают основание полагать, что девочка из любопытства накинула веревку на шею и повесилась.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, 12-летнюю девочку обнаружил повешенной на тюковой веревке днем в среду ее родной брат.