Այգեշատում 12-ամյա աղջկան կախված վիճակում հայտնաբերել է եղբայրը 03/11/2015   17:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արմավիրի մարզի Այգեշատ գյուղում՝ իրենց տան անասնագոմին կից շինությունում, այսօր՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, 12-ամյա աղջնակ է ինքնասպան եղել՝ կախվելով տուկի թելով: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Այգեշատի գյուղապետ Արամայիս Մխիթարյանը:
Ըստ գյուղապետի՝ աղջիկն ազգությամբ եզդի է, տան կրտսեր զավակն է, սովորում է 6-րդ դասարանում, ունի իրենց մեծ քույր և եղբայր:
Գյուղապետը նշեց, որ աղջիկը տանն ընդամենը մոտ 20 րոպե է միայնակ մնացել, ծնողները դաշտում աշխատելու են գնացել։
«Փաստինֆո» -ի տեղեկություններով՝ աղջկան առաջինը գտել է եղբայրը: Նա դեռ կենդանության նշաներ է ցույց տվել, և փորձել են շտապ տեղափոխել հիվանդանոց։ Զուգահեռ զանգել են նաև շտապօգնություն, բայց ճանապարհին երեխան մահացել է։
Աղջկա այս քայլն ընտանիքի անդամների համար անհասկանալի է: Այս մասին նշել է գյուղապետը:
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ ինքնասպանության հասցնելու համար։

12-летняя школьница найдена повешенной в армянском селе Айгешат 03/11/2015   18:15  |  Актуальная тема
12-летняя девочка найдена повешенной на тюковой веревке днем в среду в селе Айгешат Армавирской области Армении.Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил глава села Арамаис Мхитарян.
По его сведениям, девушка является езидкой по национальности, младшим ребенком в семье и учится в шестом классе. У нее есть сестра и брат.
Староста села отметил, что девочка оставалась одна всего лишь 20 минут, когда родители ушли в поле работать.
По информации “ФактИнфо”, первым девочку обнаружил брат. Она еще подавала признаки жизни, и он пытался доставить ее немедленно в больницу. Брат также позвонил в “скорую”, но по пути в клинику ребенок скончался.
“Родители никак не могут понять, что подтолкнуло девочку на этот шаг”,- отметил глава села.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ст. 110 УК РА (доведение до самоубийства).