Արտաշես Գեղամյանը կնշանակվի Անվտանգության խորհրդի քարտուղա՞ր. «Հայկական ժամանակ» 01/13/2015   09:00  |  Մամուլ
Ինչպես «Հայկական ժամանակ»-ը, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունում առաջիկայում կարծես թե պատգամավորի թափուր տեղ է առաջանալու:
Թերթի տեղեկացմամբ՝ խմբակցության պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանը երեկ թղթակցի հետ զրույցում, ըստ էության, չի հերքել հավանականությունը, որ նշանակվելու է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար:
Ինչ վերաբերում է Գեղամյանի փոխարեն Աժ գալու հավակնորդներին, ապա, ըստ լրատվամիջոցի, պատգամավոր դառնալու հերթը, ՀՀԿ համամասնական ցուցակի համաձայն, քաղաքագետ Կարեն Բեքարյանինն է։

Айкакан жаманак”: Арташес Гегамян может стать секретарем Совета безопасности Армении 01/13/2015 12:09 | Пресса
Новым секретарем Совета безопасности Армении может быть назначен член фракции правящей Республиканской партии Армении Арташес Гегамян. Об этом пишет газета “Айкакан жаманак”
Депутат в беседе с корреспондентом издания, по сути, не опроверг возможность своего назначения на этот пост.
Должность секретаря Совета безопасности остается вакантной с мая 2013 года - после выхода из коалиции партии “Оринац еркир” и отставки ее лидера Артура Багдасаряна с поста секретаря Совета безопасности Армении.