Ադրբեջանական զինուժը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման գործողություններ. ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել 12/25/2014   10:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 25-ի գիշերը` ժամը 01:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժը ՊԲ հարավարևելյան հատվածի երկու ուղղություններով ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման գործողություններ:
Դիվերսիոն գործողության ընթացքում նախահարձակ թշնամին կիրառել է տարբեր տրամաչափի հարձակողական զենքեր, այդ թվում` ձեռքի նռնակներ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով հակառակորդի հատուկ ստորաբաժանումների առաջխաղացման փորձերը, նրան հասցրել են կորուստներ և ստիպել նահանջել իրենց ելման դիրքեր: Հակառակորդին դիմակայելու ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:

Азербайджанские ВС предприняли очередную попытку диверсии.В ходе противостояния АО НКР не понесла потерь 12/25/2014   10:41  |  Актуальная тема
ВС Азербайджана предприняли в ночь на 25 декабря, около 01:30 очередную попытку диверсионно-разведывательного проникновения по двум направлениям на юго-восточной части линии соприкосновения Вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики.
В ходе диверсионных действий враг применил наступательное оружие разного калибра, в том числе ручные гранаты.
Как сообщает Минобороны Нагорно-Карабахской Республики передовые подразделения АО НКР, вовремя засекли продвижение спецотрядов противника и вынудили их отступить к исходным позициям. Сообщается, что в ходе противостояния противник понес потери, со стороны АО НКР - потерь нет. Детали инцидентов уточняются.