Հարուցվել է քրեական գործ՝ խոշոր չափերով ոչ պիտանի խոզի միս իրացնելու դեպքի առթիվ 12/24/2014   16:13  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել  է քրեական գործ խոշոր չափերով ոչ պիտանի խոզի միս իրացնելու դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 212-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով։
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկացմամբ՝ նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ քաղաքացի Պետրոսյանը 2014թ. դեկտեմբերի 20-ին Նուբարաշենի հոգեբուժական հիվանդանոցի հարևանությամբ գործող խոզաբուծական տնտեսությունից ձեռք է բերել խոզի մսի խմբաքանակ։
Նշված ապրանքի սպառողական հատկանիշների և որակի վերաբերյալ սպառողներին թյուրիմացության մեջ գցելով՝ մի մասը՝ սատկած, հոգեվարքի շրջանում մորթված, ոչ թարմ, սննդի համար ոչ պիտանի, խոշոր չափերով՝ 235,3 կգ խոզի միսն իրացվել է մսի վաճառքով զբաղվող անձին:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ գործի բազմակողմանի, օբյեկտիվ եւ լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

СК Армении возбудил уголовное дело по факту сбыта крупной партии не пригодной к употреблению в пищу свинины 12/24/2014   17:18  |  Актуальная тема
В следственном управлении Следственного комитета Армении по городу Ереван возбуждено уголовное дело по факту сбыта не пригодного к употреблению в пищу мяса дохлых свиней. Дело заведено по п. 1ч. 2 ст. 212 УК РА.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, было установлено, что гражданин Петросян 20 декабря 2014 года приобрел в действующей по соседству с психиатрической клиникой Нубарашена свиноферме партию свинины.
Вводя в заблуждение потребителей относительно потребительских свойств и качества указанного товара, Петросян продал крупную партия мяса дохлых, забитых в агональном состоянии свиней весом около 235.3 кг человеку, занимающемуся сбытом мяса.
Предпринимаются необходимые меры для обеспечения всестороннего, объективного и полного исследования обстоятельств дела.