«Նուբարաշեն հոգեբուժական կենտրոն»-ից կալանավորի փախուստի գործի նախաքննությունն ավարտվել է 12/17/2014   11:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու և ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքի հետևանքով իրենց պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննված քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2014 թվականի հունիսի լույս 7-ի գիշերը ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն հոգեբուժական կենտրոն» ՓԲԸ 6-րդ և 7-րդ բաժանմունքի տարածքում ծառայություն իրականացրած` ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցներ Արկադի Մանուկյանը, Սամվել Այդինյանը, Արսեն Պապոյանը և Հակոբ Գևորգյանը ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքի հետևանքով ոչ պատշաճ են կատարել իրենց պարտականությունները, որի հետևանքով փորձաքննվող, կալանավոր Ղուկաս Ա.-ն հիշյալ հիմնարկից դիմել է փախուստի:
Բացի այդ, նաև պարզվել է, որ ՀՀ ոստիկանության Նուբարաշենի բաժանմունքի տեսուչ-հերթապահ Արտյոմ Մկրտչյանը ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքի հետևանքով չի կատարել իր պարտականությունը, չի գրանցել ու հաշվառել Ղուկաս Ա.-ի փախուստի վերաբերյալ ստացած ահազանգը:
Հիշեցնենք, որ Արկադի Մանուկյանին, Արսեն Պապոյանին, Սամվել Այդինյանին, Հակոբ Գևորգյանին և Արտյոմ Մկրտչյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 315-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

В ССС Армении завершено предварительное следствие по уголовному делу о побеге заключенного из психиатрической клиники 12/17/2014   12:55  |  Актуальная тема
В Специальной следственной службе Армении завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту злоупотребления должностными полномочиями и ненадлежащего исполнения своих должностных полномочий вследствие небрежного отношения к службе. Об этом сообщается на сайте ССС РА.
В результате предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в Специальной следственной службе Республики Армения, выяснилось, что в ночь на 7-ое июня 2014 года сотрудники Полиции Армении Аркадий Манукян, Самвел Айдинян, Арсен Папоян и Акоб Геворгян, осуществлявшие службу на территории 6-ого и 7-ого отделений ЗАО «Психиатрическая клиника Нубарашен», проявили халатность, в результате чего проходящий экспертизу заключенный Гукас А. совершил побег из указанного учреждения.
Помимо этого также выяснилось, что дежурный инспектор Нубарашенского отделения Полиции Артем Мкртчян исполнял свои обязанности ненадлежащим образом: не зарегистрировал и не принял на учет полученный сигнал относительно побега Гукаса А.
Напомним, что Аркадию Манукяну, Арсену Папояну, Самвелу Айдиняну, Акобу Геворгяну и Артему Мкртчяну было предъявлено обвинение по части 1-ой статьи 315-ой Уголовного кодекса Республики Армения.
Завершивший следствие следователь передал уголовное дело с обвинительным заключением прокурору, осуществляющему процессуальный контроль, для его утверждения и отправки в суд.