Քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը կարգապահական հանձնաժողովի քննարկմանն է ներկայացրել ավագ քննիչի հեռացման հարցը 12/15/2014   01:09  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` Քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը կարգապահական հանձնաժողովին գրավոր միջնորդություն է ներկայացրել Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնի ավագ քննիչի նկատմամբ տույժ կիրառելու վերաբերյալ: Ընդ որում` առաջարկվել է ամենածանր պատժամիջոցը` լիազորությունների դադարեցում:
«Փաստինֆո»-ին հայտնի դարձավ, որ խոսքը գնում է ծեծի դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով թույլ տրված խախտումներին: Քրեական գործի ուսումնասիրությամբ պարզվել է, որ քննիչը պատշաճ քննություն չի կատարել, չի ապահովել քննության լրիվությունն ու բազմակողմանիությունը: Կարգապահական հանձնաժողովը միաձայն հավանություն է տվել Ա.Հովսեփյանի միջնորդությանը:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ` կարգապահական հանձնաժողովի նիստը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 12-ին:
15:45 09/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆշանակումներ՝ Երևանի քննչական վարչությունում և վարչական շրջանների քննչական բաժիններում
22:56 08/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵրեւանի քննչական վարչությունը նոր պետ ունի
20:14 06/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՀ Քննչական կոմիտեում նշանակումներ կարվեն առաջիկա 1 ամսվա ընթացքում
22:30 25/12/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿառավարությունը կքննարկի Քննչական կոմիտեի մասին օրինագիծը
17:18 20/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախ փորձագետ. Քննչական նոր կոմիտեն պետք է օժտված լինի քաղաքական անկախությամբ

Глава СК Армении Агван Овсепян представил на рассмотрение дисциплинарной комиссии вопрос об увольнении старшего следователя 12/15/2014   09:19  |  Актуальная тема
По сведениям “ФактИнфо”, председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян представил дисциплинарной комиссии письменное ходатайство о применении в отношении старшего следователя следственного отдела по ереванскому административному району Шенгавит дисциплинарного взыскания в виде прекращения полномочий.
Как стало известно “ФактИнфо”, речь идет о нарушениях, допущенных по уголовному делу об инциденте с избиением. При изучении уголовного дела выяснилось, что следователь не провел надлежащего расследования, не обеспечив его полноту и всесторонность.Дисциплинарная комиссия единогласно одобрила ходатайство главы СК Армении А. Овсепяна.