ՍԴ. ԵՏՄ-ի պայմանագրին ՀՀ-ի միանալու մասին պայմանագրի սկզբունքներն ու նպատակները սահմանադրականության առումով խնդիրներ չեն հարուցում 11/18/2014   13:45  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
Սահմանադրական դատարանը, նոյեմբերի 14 գրավոր ընթացակարգով քննության առնելով Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» պայմանագրին միանալու մասին պայմանագրում ամրագրված պարտավորությունների`ՀՀ սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ գործը, որոշեց, որ ամրագրված պարտավորությունները համապատասխանում են ՀՀ Սահմանադրությանը:
Որոշում՝ 2014 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Մինսկում ստորագրված` Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թվականի մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու մասին պայմանագրում ամրագրված պարտավորությունների`ՀՀ սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ գործով

КС: Принципы и цели соглашения о присоединении Армении к Договору о Евразийском экономическом союзе не вызывают проблем с точки зрения конституционности 11/18/2014   15:03  |  Документация
Конституционный суд Армении, взяв 14 ноября на рассмотрение дело об определении вопроса соответствия Конституции Республики Армения обязательств, закрепленных в подписанном 10 октября 2014 года в Минске Договоре о присоединении Армении к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, постановил, что закрепленные обязательства соответствуют Основному закону страны.