Շարունակվում են «Միասնություն 2014» զորավարժությունները 11/10/2014   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի և Արցախի զինված ուժերի համագործակցության ծրագրի համաձայն` ս. թ. նոյեմբերի 6-ից անցկացվում են «Միասնություն 2014» օպերատիվ-մարտավարական լայնածավալ զորավարժությունները: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Փորձի փոխանակման և համադրման շրջանակներում զորավարժություններին մասնակցում են նաև ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները:
«Միասնություն 2014» զորավարժությանը ներգրավված են ՀՀ զինված ուժերի ավելի քան 17000 զինծառայողներ, 550 միավոր հրետանային միջոցներ, 250 միավոր զրահատեխնիկա, 150 միավոր ՀՕՊ միջոցներ, 300 միավոր հակատանկային միջոցներ, 100 միավոր հատուկ տեխնիկա և ավելի քան 1200 ավտոմեքենա: Զորավարժություններն անցկացվում են ըստ պլանի, ներգրավված ստորաբաժանումները պատշաճ կերպով իրականացնում են առաջադրված մարտական խնդիրները:

Продолжаются совместные оперативно-тактические учения ВС Армении и Арцаха 11/10/2014 15:51 | Лента новостей
В соответствии с программой сотрудничества ВС Армении и Арцаха с 6 ноября с.г.. проводятся широкомасштабные оперативно- тактические учения “Единство 2014”. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В рамках программы обмена опытом в учениях принимают участие и подразделения Вооруженных сил РА.
К участию в учениях “Единство -2014” привлечены более 17000 военнослужащих ВС РА, 550 единиц артиллерийских средств, 250 единиц бронетехники, 150 единиц средств ПВО, 300 единиц противотанковых средств, 100 единиц специальной техники и более 1200 автомашин. Учения проходят по плану, участвующие в них подразделения должным образом выполняют поставленные задачи.