Արկադի Վարդանյանը մնում է բժիշկների հսկողության տակ 10/14/2014   11:34  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արկադի Վարդանյանը շարունակում է մնալ բժիշկների հսկողության տակ և ստանալ դեղորայքային բուժում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Արդարադատության նախարարության ՔԿ վարչության մամուլի պատասխանատու Գոռ Ղլեչյանը:
Հիշեցնենք` արդեն շուրջ մեկ տարի պատիժը կրող Արկադի Վարդանյանը սեպտեմբերի 19-ին առողջական վիճակի վատացման արդյունքում տեղափոխվել էր  «Դատապարտյալների հիվանդանոց», որտեղ համապատասխան բուժում ստանալուց հետո  հոկտեմբերի 8-ին տեղափոխվել էր «Վանաձոր» ՔԿՀ:
Հիշեցնենք նաև, որ Արկադի Վարդանյանը 2013թ դատարանի կայացրած որոշմամբ դատապարտվել էր 10 տարվա ազատազրկման:
Դատարանի դատավճռով՝ Արկադի Վարդանյանը շահադիտական դրդումներով օժանդակել է իր ընկերոջ` Արսեն Ավետյանի հոր սպանության նախապատրաստությանը:
Ըստ գործի նյութերի՝ Արսեն Ավետյանը որոշել է սպանել հորը, երբ պարզել է, որ նա իրեն ու իր որդուն հանել է առանձնատան հաշվառումից:
Արկադի Վարդանյանն առաջարկել է կամրջից ցած կամ գետը նետելու տարբերակը, սակայն ընտրությունը, ըստ մեղադրական եզրակացության, կանգ է առել հոգեմետ նյութերի մեծ չափաբաժնով ծնողին թունավորելու առաջարկի վրա:
Արկադի Վարդանյանի առողջական վիճակի մասին տեղեկություններ պաշտպանական կողմը հրապարակել էր դեռ դատավարական փուլում` հայտնելով, որ նրա մոտ առկա է բարորակ ուռուցք, որը կարող է առաջացնել օնկոլոգիական բարդություններ: Արկադի Վարդանյանը նաև հայտնել էր, որ ունեցել է ստամոքսից արյունահոսություններ:
09:09 09/10/2014  |  ՄամուլԱրկադի Վարդանյանի վիճակը ծա՞նր է. «Ժողովուրդ»
13:35 01/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրկադի Վարդանյանի վիճակը վատացել է. Նրան տեղափոխել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց»
10:49 01/10/2014  |  ՄամուլԱրկադի Վարդանյանը տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց». «Ժողովուրդ»
09:28 13/08/2014  |  ՄամուլԱրկադի Վարդանյանը դիմել է ՄԻԵԴ. «Ժողովուրդ»
08:55 18/06/2014  |  ՄամուլԱրկադի Վարդանյանը տեղափոխվել է «Վանաձոր» ՔԿՀ. ըստ դատապարտյալի՝ դա «հավասարազոր է մահապատժի». «Հրապարակ»
17:46 03/03/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔաղաքագետ Արկադի Վարդանյանին 10 տարվա ազատազրկման դատապարտելու դատավճիռը մնաց ուժի մեջ
09:34 25/02/2014  |  ՄամուլԱրկադի Վարդանյանի փաստաբաններն արդեն երեքն են
09:11 11/02/2014  |  ՄամուլԱրկադի Վարդանյանը գտնում է, որ իրեն պետք է կամ արդարացնեն, կամ անմեղսունակ ճանաչեն
19:31 30/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱրկադի Վարդանյանի գործով առաջին վերաքննիչ բողոքն արդեն ներկայացվել է

Политолог Аркадий Варданян продолжает оставаться под наблюдением врачей 10/14/2014   12:30  |  Актуальная тема
Аркадий Варданян продолжает оставаться под наблюдением врачей: он получает медикаментозное лечение. Об этом “Фактинфо” сообщил ответственный за связь с прессой Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян.
Напомним, что отбывающий уже год наказание в уголовно-исполнительном учреждении Аркадий Варданян в связи с ухудшением состояния здоровья 19 сентября был переведен в УИУ “Больница для осужденных”, где после прохождения соответствующего лечения был доставлен 8 октября в УИУ “Ванадзор”.
Напомним, в 2013 году суд в Ереване приговорил Аркадия Варданяна к 10 годам лишения свободы.
По приговору суда Аркадий Варданян из корыстных побуждений содействовал подготовке убийства отца друга – Арсена Аветяна.
Согласно материалам дела, Арсен Аветян планировал убить своего отца, когда выяснилось, что он снял сына с регистрации из особняка.
А. Варданян предлагал бросить его с моста вниз или в реку, однако выбор, согласно обвинительному заключению, остановился на предложении Арсена Аветяна, который вознамерился отравить родителя с помощью большой дозы психотропных препаратов, растворив его в минеральной воде, которую его отец постоянно употреблял.
Информацию о состоянии здоровья Аркадия Варданяна сторона защиты обнародовала еще на стадии судебного процесса, сообщив, что у него выявили доброкачественную опухоль, которая чревата онкологическими осложнениями. Аркадий Варданян жаловался также на кровотечение из желудка.
10:36 09/10/2014  |  Пресса“Жоговурд”: Резко ухудшилось состояние здоровья Аркадия Варданяна?
18:18 03/03/2014  |  Актуальная темаАпелляционный суд Армении оставил в силе приговор политологу Аркадию Варданяну, осужденному к 10 годам лишения свободы
13:29 21/12/2013  |  Актуальная темаАдвокаты политолога осужденного к 10 годам заключения Аркадия Варданяна заявили о своем намерении дойти до Евросуда
15:50 13/12/2013  |  Актуальная темаСуд в Ереване приговорил политолога Аркадия Варданяна к 10 годам лишения свободы
14:06 13/12/2013  |  Криминальная хроникаЕреванский суд сегодня огласит приговор по делу политолога Аркадия Варданяна
11:09 01/06/2013  |  Актуальная тема Адвокаты политолога Аркадия Варданяна, обвиняемого в подготовке убийства, не успели обжаловать решение о заключении его под стражу
13:40 27/05/2013  |  Лента новостейАдвокат политолога Аркадия Варданяна намерена в Апелляционном суде добиваться освобождения своего подзащитного из-под стражи
15:47 20/05/2013  |  Актуальная темаСНБ Армении задержала подозреваемых в подготовке убийства из корыстных побуждений