Արսեն Բաբայանը դատական դեպարտամենտից տեղափոխվել է ԱԺ 09/09/2014   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ  դատական դեպարտամենտի միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արսեն Բաբայանը նշանակվել է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ:
Հիշեցնենք, որ այս պաշտոնը թափուր էր մնացել նախկին պետ Գոհար Պողոսյանի աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացնելուց հետո: Վերջինս նշանակվել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար:
Ավելի վաղ որպես վարչության պետի հավանական թեկնածու նշվել էր ԱԺ նախահահի խորհրդական Գագիկ Նահապետյանի անունը: Սակայն վերջինս «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, հրաժարվել է այդ պաշտոնից:

Арсен Бабаян перешел на работу в аппарат парламента Армении 09/09/2014   15:17  |  Лента новостей
Начальник службы по международному сотрудничеству и связям с общественностью Судебного департамента Армении Арсен Бабаян назначен руководителем Управления по связям с общественностью и средствами информации аппарата Национального Собрания Армении.
Напомним, что этот пост стал вакантным после того, как экс-глава Управления Гоар Погосян подала заявление об уходе в связи с переходом на работу в Правительство. Г. Погосян назначена пресс-секретарем премьер-министра Армении.
Ранее в качестве вероятного кандидата на пост руководителя Управления муссировалось имя помощника спикера Гагика Нагапетяна. По имеющимся у ИА “ФактИнфо” сведениям, Г. Нагапетян отказался от этой должности.