Ականի պայթյունից վիրավորվածները ԼՂՀ-ից ուղղաթիռով տեղափոխվել են Երևան 07/22/2014   12:16  |  Արտակարգ պատահարներ
Այսօր վաղ առավոտյան ԼՂ Քաշաթաղի ականապատ տարածքում «Վիլիս» մակնիշի մեքենայի պայթյունի հետեւանքով վիրավորվել են Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանն ու նրա հետ ավտոմեքենայում գտնվող մարդիկ:
«Փաստինֆո»-ի ունեցած այս տեղեկությունները մեզ հետ զրույցում հաստատեցին ԼՂՀ առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից` հավելելով, որ Լեռնային Ղարաբաղի Քաշաթաղի հյուսիսային հատվածում Արմավիրի քաղաքապետին տեղափոխող «Վիլիս» մակնիշի ավտոմեքենան, անցնելով ականապատ տարածքով, պայթել է: Նախնական տեղեկություններով` տուժածներից 3-ն այս պահին ուղղաթիռով տեղափոխվում են «Էրեբունի» ԲԿ:
«Էրեբունի» հիվանդանոցից հայտնում են, որ վիրավորներին շատ օպերատիվ Ղարաբաղից հասցրել են Երևան: Մեր զանգի պահին հայտնի էր, որ շուրջ 10 րոպեից  տուժածները կլինեն հիվանդանոցում: Բժիշկները խոստացան, մի փոքր ավելի ուշ նախնական տեղեկություններ տրամադրել նաև տուժածների վիճակի մասին:
Նշենք, որ նախնական տեղեկություններով՝ պայթյունի հետեւանքով մահացել է ավտոմեքենայի վարորդը: Թե ովքեր են եղել Արմավիրի քաղաքապետի մյուս ուղեկիցները, այս պահին հայտնի չէ:

Один человек погиб и несколько, в том числе мэр армянского Армавира, пострадали при подрыве автомобиля на мине в НКР 07/22/2014 12:48 | Чрезвычайное просшествие
Сегодня рано утром на заминированной территории в карабахском Кашатаге подорвался автомобиль, в результате чего ранения получили мэр армянского города Армавир Рубен Хлгатян и еще несколько лиц, находившихся с ним в машине.
Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения подтвердили в пресс-службе Минобороны НКР, добавив, на северном участке Кашатагского района в Нагорно-Карабахской Республике автомобиль, перевозивший мэра Армавира, подорвался на заминированной территории. По предварительным данным, троих пострадавших вертолетом доставляют в ереванский медцентр “Эребуни”.
В медцентре “Эребуни” сообщают, что раненых оперативно доставили из НКР в Ереван. Медики обещали позже предоставить информацию о состояни здоровья пострадавших.
В результате происшествия погиб водитель автомашины. Кто еще находился вместе с мэром Армавира в автомобиле, пока не сообщается.