«Նստածս տեղը 180 աստիճանով ֆռռացել եմ». Տուժողը՝ Վարդան Պետրոսյանի վթարի մասին 07/18/2014   15:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ դատական հերթական նիստն այսօր մեկնարկեց տուժող Հայկ Հակոբյանի դատական ցուցմունքով:
«Գնացել էինք Ծաղկաձոր»,- իր պատմությունը սկսեց տուժող Հայկ Հակոբյանը: Նրա խոսքով` եղբայրը, հավանաբար, ավտոմեքենայի անսարքություն նկատելով արգելակել է ճանապարհի կողնակում:
«Դա տևեց մի 5-10 վայրկյան, հսկայական արագությամբ, սատանի նման եկավ, մտավ մեջը»,-ասաց նա` հավելելով, որ հարվածն այնքան ուժգին է եղել, որ ինքը նստած տեղում 180 աստիճանով պտտվել է: «Որ ուշքի եկա, դեմքով դեպի երեխաներն էի»,- ասաց նա:
Հայկ Հակոբյանը նշեց նաև, որ չորս երեխաները նստած են եղել ավտոմեքենայի հետևի նստարանին, իսկ ինքը՝ վարորդի՝ իր եղբոր կողքին:
Տուժողի շահերի պաշտպան Ռուբեն Բալոյանի հարցին ի պատասխան՝ տուժողը հայտնեց, որ իր եղբայրը ավտոմեքենան ոչ մի մետր հետընթաց չի վարել:
Հայկ Հակոբյանը նշեց նաև, որ նախաքննության ընթացքում ինքն անձամբ քննիչի հետ գնացել է դեպքի վայր և տեղում ցույց տվել այն տարածքը, որտեղ կայանված է եղել «Նիվա» ավտոմեքենան վթարի պահին:
17:48 04/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարդան Պետրոսյանի վթարի գործով դատավորը դահլիճից դուրս հրավիրեց տուժողին
14:25 04/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարդան Պետրոսյանը հարցեր ուղղեց վթարից տուժած Արթուր Հակոբյանին
13:01 04/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Պետրոսյանի նկատմամբ դատական նիստն սկսվեց և ընթանում է լարված մթնոլորտում

Потерпевший по делу о ДТП с участием сатирика Вардана Петросяна дал показания в суде 07/18/2014 15:52 | Криминальная хроника
Очередное заседание суда по делу о ДТП с участием известного актера Вардана Петросяна началось с судебных показаний потерпевшего Айка Акопяна.
“Мы поехали в Цахкадзор”, - начал свою историю потерпевший А. Акопян. По его словам, брат, вероятно, заметив неисправность в автомобиле, притормозил на обочине.
“Это заняло всего 5-10 секунд. Машина мчалась на огромной скорости и врезалась в их автомобиль”, - рассказал потерпевший. Он также отметил, что удар был такой силы, что его развернуло вместе с сиденьем на 180 градусов. Когда я пришел в себя, то оказался лицом к детям”, - поведал он.
Айк Акопян отметил также, что дети сидели на заднем сидении, а он рядом с водителем - с братом.
“Мой брат ни на метр не отруливал назад”, - заявил А. Акопян в ответ на вопрос своего адвокат Рубена Балояна.
Айк Акопян отметил также, что в ходе предварительного следствия он вместе со следователем направился на место происшествия и указал то место, где была припаркована “Нива” в момент аварии.