Խակասիայի բնակիչը դանակահարել է իր երեք երեխաներին՝ կնոջից վրեժխնդիր լինելու համար 07/07/2014   17:53  |  Միջազգային լրահոս
Խակասիայի Զելյոնոյե գյուղի բնակիչը կնոջից վրեժխնդիր լինելու պատճառով սպանել է իր երեք երեխաներին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Росбалт»-ը, երեկ սեփական տան լոգարանում հայտնաբերվել են 13 և 8 տարեկան աղջիկների, ինչպես նաև՝ 4 տարեկան տղայի մարմինները՝ դանակի հարվածների հետքերով:
Երեխաների ծնողներն ամուսնացած են, սակայն ամուսնու հետ վիճելուց հետո՝ ողբերգությունից մեկ շաբաթ առաջ, կինը երեք երեխաների հետ տեղափոխվել էր իրենց տանից ոչ շատ հեռու գտնվող բնակարան:
Կիրակի երեկոյան 40-ամյա կասկածյալը կնոջը խնդրել է, որ վերջինս երեխաներին թույլ տա լողանալ լոգարանում: Երբ երեխաները գտնվել են լոգարանում, տղամարդը դանակի հարվածներ է հասցրել նրանց՝ պարանոցի շրջանում: Ստացած վերքերից երեխաները տեղում մահացել են:
Տեղի ունեցածից հետո տղամարդը փորձել է ինքնասպան լինել՝ դանակի հարվածներ հասցնելով իրեն՝ պարանոցի և ուսի շրջանում: Այժմ նա գտնվում է հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում:
Ըստ քննության տվյալների՝ սպանության դրդապատճառը եղել է կնոջ նկատմամբ վրեժն այն բանի համար, որ նա հանդիպել է մեկ այլ տղամարդու հետ:

Житель Хакасии зарезал в бане троих своих детей, чтобы отомстить неверной жене 07/07/2014   10:39  |  Международные новости
Житель села Зеленое Усть-Абаканского района Хакасии в отместку жене убил троих своих детей.
Как передает “Росбалт” со ссылкой на данные СУ СКР по республике, накануне в бане частного дома с колотыми ранениями были обнаружены тела двух девочек в возрасте 13 и 8 лет, а также 4-летнего мальчика.Усть-Абаканского района. Родители детей состояли в браке, однако из-за конфликта с супругом женщина вместе с детьми за неделю до трагедии переехала в квартиру, расположенную неподалеку от их дома.
Вечером в воскресенье 40-летний подозреваемый затопил баню и попросил жену, чтобы она отпустила детей помыться. Когда дети находились в бане, мужчина нанес им удары ножом в область шеи. От полученных травм дети скончались на месте. После этого мужчина пытался покончить с собой, нанеся раны на предплечья и в шею, сейчас он находится в реанимации.
По версии следствия, мотивом убийства детей стала месть женщине за то, что она встречалась с другим мужчиной. Возбуждено уголовное дело по п. "а, в" ч. 2 ст. 105 УК РФ (убийство двух и более лиц, в том числе малолетних, находящихся заведомо для виновного в беспомощном состоянии).