Սարյան փողոցի ակցիայի մասնակիցների հաղորդումների հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել 07/01/2014   17:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մի խումբ քաղաքացիների հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ հաղորդագրությունից, մի խումբ քաղաքացիներ հաղորդումներ են տվել այն մասին, որ 2014 թվականի հունիսի 23-ին Երևանի Սարյան փողոցի թիվ 22-րդ հասցեում մասնակցել են բողոքի ակցիային, որի ժամանակ նշված վայրում ծառայություն իրականացրած ոստիկանության աշխատակիցների կողմից կիրառված բռնության արդյունքում ստացել են մարմնական վնասվածքներ:
Նախապատրաստված նյութերի ընթացքում պարզվել է նաև, որ 2014 թվականի հունիսի 23-ին Երևանի տարբեր բժշկական հաստատություններ բուժօգնության են դիմել քաղաքացիներ, ովքեր հայտարարել են, որ վնասվածքներն ստացել են նույն օրը՝ Երևանի Սարյան փողոցում իրականացված բողոքի ակցիայի ժամանակ` նշված վայրում ծառայություն իրականացրած ոստիկանների կողմից կիրառված բռնությունների արդյունքում:

ССС Армении возбудила уголовное дело по заявлениям участников акции протеста на улице Сарьяна в Ереване 07/02/2014   10:06  |  Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службы Армении на основании заявлений граждан, возбуждено уголовное дело по признакам ч.2ст. 309 УК РА.
Как сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении, граждане подали заявления о том, что 23 июня с.г. на ул. Сарьяна г. Ереван принимали участие в акции протеста, в ходе которой в результате применения насилия со стороны сотрудников полиции, несущих службу в указанном месте, получили телесные повреждения.
В ходе подготовки материалов выяснилось также, что 23 июня 2014г. некоторые граждане обратились за медпомощью в различные медучреждения Еревана, где они заявили, что получили травмы в тот же день во время акции на ул. Сарьяна в результате применения насилия со стороны стражей порядка.