Ոստիկանությունը՝ մայրասպանության դեպքի մասին 06/09/2014   13:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանությունն այսօր պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել Շենգավիթի բնակիչ Ալվինա Դարբինյանի սպանության մասին, ում սպանելու մեջ կասկածում են նրա իսկ որդուն՝ 45-ամյա Սամվել Դարբինյանին։
«Հունիսի 7-ին՝ ժամը 20.05-ին, շտապօգնության ենթակայանից ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Երևանի Բագրատունյաց փողոցի 25/27 շենքի բնակարաններից մեկում մոտ 64 տարեկան կին կա`ուշագնաց վիճակում: Մեկնած օպերատիվ խումբը բնակարանի լոգարանում` ջրով լի վաննայում, հագուստներով, հայտնաբերել է 1949 թ. ծնված Ալվինա Դարբինյանի դիակը` շրթունքի ձախակողմյան հատվածի վնասվածքով:
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության, Շենգավիթի բաժնի և Շենգավիթի քննչական բաժնի ծառայողների ձեռնարկած համալիր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և կատարված քննչական գործողությունների շնորհիվ պարզվել է, որ հունիսի 7-ին՝ ժամը 19.30-ից 20.00-ն ընկած ժամանակահատվածում, 1969 թ. ծնված Սամվել Դարբինյանը, տանը, վիճաբանության ժամանակ բռունցքներով գլխին հարվածելով և հատակին գցելով, սպանել է մորը` Ա. Դարբինյանին, այնուհետև դին տեղավորել լոգարան, ջրով լցված վաննայի մեջ:
Հունիսի 7-ին՝ ժամը 20.40-ին, Ս. Դարբինյանը բերման է ենթարկվել բաժին և տվել խոստովանական ցուցմունք: Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Սամվել Դարբինյանը ձերբակալված է: Կատարվում է նախաքննություն»:

Житель Еревана арестован по подозрению в жестоком убийстве матери 06/09/2014   13:55  |  Криминальная хроника
45-летний Самвел Дарбинян подозревается в убийстве своей матери. Об этом говорится в сообщении, размещенном на сайте полиции Армении в понедельник.
В релизе, в частности, отмечается:
"7 июня, в 20.05 из станции скорой помощи поступил звонок в Шенгавитский отдел полиции о том, что в одной из квартир по ереванской улице Багратуняца 25/27 обнаружена женщина в бессознательном состоянии. Прибывшая на место вызова оперативная группа в ванне с водой обнаружила труп 65-летней Альвины Дарбинян в одежде и с поврежденнной губы.
Благодаря оперативно-розыскным мероприятиям и следственным действиям, предпринятым сотрудниками Управления г. Ереван, Шенгавитского отдела полиции и Шенгавитского следственного отдела, удалось установить, что 7 июня, в 19.30, около 20.00 Самвел Дарбинян, 1969 г.р. дома во время ссоры бил кулаками по голове мать и, бросив ее на пол, убил ее, а затем погрузил труп в наполненную водой ванну.
7 июня, в 20.40 С. Дарбинян был подвергнут приводу в отдел полиции, где дал признательные показания. По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 104 УК Армении. Самвел Дарбинян арестован. Ведется расследование.