Գյումրիում մոր և մանկան մահացության դեպքի կապակցությամբ նյութեր են նախապատրաստվում 05/31/2014   10:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրու «Մոր և մանկան» ավստրիական հիվանդանոցի ծննդաբերական բաժանմունքում հղի կնոջ և դեռ չծնված երեխայի մահվան կապակցությամբ Շիրակի մարզի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին Ոստիկանության լրատվության ծառայությունից` հավելելով, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Հիշեցենք, որ մայիս 28-ին Գյումրու «Մոր և մանկան» ավստրիական հիվանդանոցի ծննդաբերական բաժանմունքում արձանագրվել է մահվան դեպք. մահացել է 1975թ. ծնված Կարինե Պապանյանը, չի հաջողվել փրկել նաև դեռ չծնված փոքրիկին:
Ըստ առողջապահության նախարարության տարածա հաղորդագրույան՝ ենթադրյալ ախտորուշումն է` 41-42 շաբաթական հղիություն, երրորդ աստիճանի ճարպակալում, ծննդաբերության առաջին շրջան, պտղաջրերի վաղ արտահոսք։

По факту гибели беременной женщины и ее неродившегося ребенка в одном из роддомов Гюмри подготавливаются материалы 05/31/2014   11:58  |  Актуальная тема
В следственном отделе Ширакской области подготавливаются материалы по факту гибели в перинатальном отделении австрийской больницы “Матери и ребенка” в Гюмри беременной женщины и ее плода.
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе полиции Армении. Тот же источник проинформировал, что назначена судмедэкспертиза.
Напомним, что 28 мая в родильном отделении австрийской больницы “Матери и ребенка” в Гюмри был зафиксирован случай с летальным исходом: скончалась Карине Папанян, 1975 г.р. Медикам не удалось спасти и неродившегося ребенка.
“Предполагаемый диагноз – 41-42 неделя беременности, ожирение второй степени, первый этап родов, ранний отход околоплодных вод”, - отмечалось в сообщении Минздрава.