Ոստիկանությունը՝ Ծառուկյանի երկու մորաքրոջ թոռների միջև տեղի ունեցած միջադեպի մասին 05/23/2014   13:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել նախօրեին Աբովյան քաղաքում հնչած կրակոցների մասին։
Ըստ ոստիկանության՝ մայիսի 22-ին՝ ժամը 21:50-ին, Աբովյան քաղաքի Երևանյան խճուղում գործող բենզակայանի լիցքավորողը ահազանգել է ոստիկանության Կոտայքի բաժին, որ նույն օրը՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, աշխատանքի վայրում կրակոցի ձայներ լսելով` դուրս է եկել փողոց և նկատել, որ հարևանությամբ գտնվող նորաբաց բենզալցակայանի մոտ մի խումբ անձինք վիճաբանում և քաշքշում են միմյանց:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Բացատրական աշխատանքների արդյունքում` Մ.Կ-ն և Է.Թ.-ն ինքնակամ ներկայացել են ոստիկանության Կոտայքի բաժին, որտեղ ներկայացրել են «ԻԺ 79-8» գրառումով գազային ատրճանակը:
Է.Թ.-ն և Մ.Կ-ն ձերբակալված են:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Վ.Հ.-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նշենք, որ մամուլի հրապարակումների համաձայն, միջադեպի մասնակիցները Գագիկ Ծառուկյանի մորաքրոջ թոռներն են։ Մասնավորապես՝ Առաջին լրատվականի տեղեկություններով՝  Աբովյան քաղաքի սկզբնամասում՝ գազալցակայանի հարևանությամբ, հրազենի գործադրմամբ միջադեպ է տեղի ունեցել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի երկու մորաքրոջ թոռների միջև: Տեղեկության համաձայն՝ գործարար հարցերի շուրջ անհամաձայնության պատճառով Ծառուկյանի մորաքրոջ թոռներից եկը կրակել է մյուսի ոտքին: Խոսքը Էդվին Թադևոսյանի և Ծառուկյանի մյուս մորաքրոջ թոռան՝ Վարդան անունով գործարարի մասին է:  Ի դեպ՝  www.operativ.am կայքի սեփականատերն է:

Очередной инцидент со стрельбой произошел в Армении: на сей раз баталии разгорелись у бензоколонки в городе Абовян 05/23/2014 13:31 | Криминальная хроника
22 мая, в 21.50 заправщик из бензоколонки, действующей на ереванском шоссе в городе Абовян, позвонил в Котайский отдел полиции и сообщил, что в тот же день в районе 17.00, услышав звуки выстрелов, вышел на улицу и заметил, что близ расположенной по соседству бензоколонки группа лиц устроила потасовку.
В результате предпринятых сотрудниками Главного управления угрозыска полиции РА и областного Управления Котайкского отдела было установлено, что около 17.00 по ереванскому времени возле бензоколонки близ села Балаовит М.К, 1985 г.р., Е.Т., 1986 г.р., В.Г., 1980 г.р. затеяли бытовую ссору, в ходе которой Едвин Тадевосян выстрелил из имеющего у него пистолета.
Как сообщается на официальном сайте полиции РА, по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч. 4ст. 258 и ч.1 ст. 235 УК РА
Сообщается также, что М.К. и Э.Т. добровольно явились в Котайкский отдел полиции и сдали газовый пистолет с надписью “ИЖ 79-8”.