ԱԺ-ն շնորհակալություն հայտնեց Կալիֆորնիայի նահանգի խորհրդարանին 05/12/2014   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովը կեսօրին կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստի սկզբում ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով ողջունեցին և շնորհակալություն հայտնեցին ԱՄՆ Կալիֆորնիայի նահանգի խորհրդարանին` Արցախի անկախությունը ճանաչելու համար:
Այս պահին խորհրդարանը վերսկսել է նախորդ լիագումար նիստում «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին օրինագծի քննարկումը:
Կառավարությունը ներկայացրել է օրինագծի լրամշակված տարբերակ: Ինչպես հայտարարեց ՀՅԴ խմբակցության անդամ, լրամշակված նախագծով պարտադիր կուտակային բաղադրիչը այլևս չի գործում:
Ի տարբերություն ՀՅԴ-ի՝ ՀԱԿ-ը համոզված է, որ սա «պարզ խաբեություն է» և նպատակաուղղված է «Դեմ եմ» շարժումը կոտրելուն, ուստի՝ խմակցությունը դեմ կքվեարկի:

Парламент Армении поблагодарил Ассамблею американского штата Калифорния за признание независимости НКР 05/12/2014 13:44 | Лента новостей
Национальное Собрание Армении в начале созванного по инициативе Правительства внеочередного заседания приветствовало и поблагодарило Ассамблею американского штата Калифорния за признание независимости Арцаха.
Парламент в данный момент возобновил прерванное на предыдущем пленарном заседании обсуждение по законопроекту о внесении дополнений в Закон РА “О накопительных пенсиях”.
Правительство представило доработанный вариант законопроекта. Как сообщил член фракции АРФ “Дашнакцутюн”, согласно доработанному варианту, обязательный компонент накопительной пенсионной системы отныне не действует.
В отличие от АРФД, Армянский национальный конгресс уверен, что “это примитивный обман”, который направлен на слом протестного движения, посему фракция проголосует против.