Գալուստ Սահակյան. Մենք կփորձենք խնդիրներն ավելի պրոֆեսիոնալ ձևով ներկայացնել հասարակությանը 02/07/2014   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գազի հարցերով ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի ստեղծման վերաբերյալ քննարկումներն արդյունավետ էին: Սակայն հանձնաժողովի ստեղծումը նպատակահարմար չէ, քանի որ այն կարող էր նախկինում ստեղծված հանձնաժողովների օրինակով շահարկման առարկա դառնալ:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Ինչ վերաբերում է առաջիկայում այդ ոլորտին վերաբերող հարցերի քննարկում անցկացնելու վերաբերյալ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի նախորդ օրն արված հայտարարությանը, ապա, ըստ Գ.Սահակյանի, առաջիկայում հնարավոր է որևէ ձևաչափով նման քննարկում անցկացնել:
Հասարակությանը հուզող` «Որոտան» ՀԷԿ-երի համալիրի և գազի ոլորտի խնդիրների կապակցությամբ էլ նշեց. «Մենք կփորձենք մեր մասնագետների միջոցով քննարկումներ անցկացնել և ավելի պրոֆեսիոնալ ձևով ներկայացնել հասարակությանը»:

Галуст Саакян: Идея создания комиссии по изучению вопросов в газовой сфере не целесообразна, поскольку может стать предметом спекуляций 02/07/2014   14:15  |  Лента новостей
Дискуссии вокруг создания временной комиссии НС по изучению газового вопроса было плодотворными. Однако идея формирования комиссии не представляется целесообразной, поскольку она могла по примеру ранее созданных комиссий стать предметом спекуляций.
Об этом в ходе сегодняшнего брифинга заявил руководитель парламентской фракции РПА Галуст Саакян.
Что касается сделанного накануне заявления спикера парламента Армени Овика Абраамяна о проведении в ближайшее время обсуждения по данному вопросу, то, Г. Саакян не исключил вероятности подобной дискуссии.
“Мы попытаемся провести обсуждение с участием специалистов и проявить более профессиональный подход, представляя общественности существующие проблемы ”, - отметил Г. Саакян по поводу таких волнующих общество вопросов, как ЗАО “Воротанский каскад ГЭС” и проблемы в газовой сфере.