Թաքցրել է սեփական ոսկեղենն ու հայտնվել ամբաստանյալի աթոռին 02/04/2014   11:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արագածոտնի մարզի Ոսկեվազ գյուղի բնակչուհի Լիլիթ Գ-ն ոստիկանությունում հաղորդում էր տվել, որ իր ոսկեղենը և ավտոմեքենայի մարտկոցը գողացել են: Դեպքի առթիվ 2013թ. հոկտեմբերին հարուցվել էր քրեական գործ:
Սակայն շատ չանցած՝ ոստիկանները կորած ոսկեղենն ու մարտկոցը գտան հենց տուժողի տանը: Դրանից հետո տանտիկինն ստիպված էր եղել խոստովանել, որ գողությունը հենց  ինքն էր բեմականացրել:
Լիլիթ Գ-ն իր ոսկյա զարդերից մեկ շղթա և մեկ մատանի պարտքի դիմաց տվել էր իր ծանոթներից մեկին: Սակայն այդ ընթացքում զարդերից մեկը կորել էր: Կինը, վախենալով, տանը հնարավոր վիճաբանությունից, որոշել էր խաբել ոչ միայն ընտանիքի անդամներին, այլև ոստիկաններին:
Նա նախ տանը թաքցրել էր մնացած  զարդերը, հետո նաև հանել և թաքցրել  ավտոմեքենայի մարտկոցը: Իսկ դրանից հետո արդեն ոստիկանությունում հայտնել էր, թե իբր իրենց տնից գողություն է կատարվել:
Ընտանեկան վեճերից խուսափելու փոխարեն կինը հայտնվել է ամբաստանյալի կարգավիճակում: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել սուտ մատնության համար:

В Армении жительница села Воскеваз угодила на скамью подсудимых за инсценировку кражи золотых украшений 02/04/2014   11:40  |  Актуальная тема
Жительница села Воскеваз Арагацотнской области Лилит. Г. подала заявление в Полицию о том, что у нее украли золотые изделия и  автомобильный аккумулятор. По факту 23 октября 2013г. было возбуждено уголовное дело.
Однако немногим спустя полицейские нашли  утерянные золотые изделия и аккумулятор в доме потерпевшей. После этого хозяйка дома вынуждена была признаться в том, что она инсценировала кражу.
Лилит Г. отдала  одному  из своих знакомых золотую цепочку и кольцо за долги. Однако за это время одно из золотых украшений исчезло. Женщина, испугавшись возможной ссоры с домочадцами, решила обхитрить не только членов семьи, но и правоохранителей.
Она сначала спрятала оставшиеся украшения, а затем извлекла аккумулятор из автомобиля и припрятала и его. Затем женщина заявила в Полицию о краже.
Пытаясь избежать семейной ссоры, женщина угодила на скамью подсудимых. Ей предъявлено обвинение в ложном доносе.