Խոշոր ավտովթար Երևանում. Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ձեռքի պոկված մատներ. Shamshyan 01/29/2014   11:56  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ, այսօր՝ հունվարի 29-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 02:30-ի սահմաններում Երևան քաղաքի Հալաբյան 35 շենքի բնակիչ, 24-ամյա Գոռ Հովհաննիսյանը, վարելով Mercedes Benz մակնիշի 19 CC 199 համարանիշի ավտոմեքենան, Հրաչյա Քոչար փողոցում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, հարվածել թիվ 19 շենքի մոտ տեղադրված երկաթյա աղբարկղերին, այնուհետև բախվել ծառերին:
Վթարի հետևանքով վարորդ Գ. Հովհաննիսյանն ու նրա ուղևոր Վահագ Ներսիսյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն, որտեղից էլ Վ. Ներսիսյանը տեղափոխվել է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ,  Mercedes-ը հարվածել է աղբարկղերին, աղբարկղերը շպրտվել են, և կոտրվել են 19 շենքի տակ գործող ՍՊԸ-ներից մեկի ապակիները: Վիրավորներին ավտոմեքենայից դուրս են բերել քաղաքացիները, որոնց օգնությամբ էլ վերջիններս տեղափոխվել են հիվանդանոց: Վթարի վայրում հայտնաբերվել են նաև ձեռքի 3 մատներ, որոնք, ըստ հավաքվածների՝ վթարի հետևանքով վիրավորներից մեկի ձեռքի պոկված մատներն են:

Крупное ДТП в Ереване: на месте аварии найдены три отломившихся пальца руки - Shamshyan 01/29/2014   12:46  |  Чрезвычайное просшествие
Сегодня, 29 января, произошло крупное ДТП в Ереване. Об этом сообщает Shamshyan.com. Согласно информации, около 02.30 житель дома по ереванской улице Алабяна 35, 24-летний Гор Ованнисян, управляя автомобилем марки Mercedes Benz с г/н 19 CC 199, на улице Грачья Кочара съехал с проезжей части дороги и врезался в металлический контейнер для мусора, а затем в дерево.
В результате аварии водитель Г. Ованнисян и находившийся в салоне его автомобиля пассажир Ваагн Нерсисян с телесными повреждениями были госпитализированы в медцентр “Святой Григорий Просветитель”, откуда В. Нерсисян был переведен в университетскую больницу №1.
По сведениям того же источника, на месте ДТП были обнаружены 3 пальца руки одного из пострадавших, которые, по всей вероятности, отломились в результате ДТП.