Երզնկյան փողոցում տեղի ունեցած վիճաբանության և քաշքշուկի ժամանակ դանակահարել է 01/17/2014   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 12-ին՝ ժամը 23:15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «ձախ աճուկային շրջանի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ   բուժօգնության է տեղափոխվել 1987 թ. ծնված Գրիգոր Ա.-ն:
Նա հայտարարել է, որ «Հայաստան» հանրախանութի մոտակայքում սուր գործիքով հարվածել են իրեն:
Ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ հունվարի 12-ին՝ ժամը 22:00-ի սահմաններում, Երևանի Երզնկյան փողոցում տեղի ունեցած վիճաբանության և քաշքշուկի ժամանակ 1990 թ. ծնված Հովհաննես Հ.-ն դանակով հարվածել է Գրիգոր Ա.-ին` պատճառելով  վնասվածք:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության տեղեկացմամբ՝ պարզվել է նաև, որ նույն միջադեպի ընթացքում Կարեն Վ.-ն երկու անգամ ձեռքով հարվածել է Գրիգոր Ա.-ի ընկերոջ` 1985 թ. ծնված Դավիթ Խ.-ի դեմքին` պատճառելով վնասվածքներ, իսկ քաշքշուկին մասնակից մյուս անձինք ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ են հասցրել նրան:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքին մասնակից մյուս անձանց ինքնությունը պարզելու, նրանց, Հովհաննես Հ.-ին և Կարեն Վ.-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Разборка на улице Ерзнкяна в Ереване закончилась ножевым ранением 01/17/2014   12:02  |  Лента новостей
12 января в 23:15 из больницы в полицию Арабкир поступил сигнал о том, что к ним с диагнозом “ колото-резаное ранение левой паховой области”доставлен Григор А., 1987 г.р..
Он заявил, что недалеко от универмага “Айастан” ему нанесли удар острым предметом.
Благодаря предпринятым мероприятиям было установлено, что 12 января в районе 22:00 в ходе потасовки на улице Ерзнкяна в Ереване Ованнес О., 1990 г.р. ударил Григора А. ножом.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, выяснилось также, что в ходе того же инцидента Карен В. дважды ударил по лицу друга Григора А. – Давида Х., причинив ему телесные повреждения, а другие лица, принимавшие участие в разборке, били его руками и ногами.
Назначена судмедэкспертиза. Предпринимаются меры для установления личностей остальных участников потасовки и обнаружения Ованнеса О. и Карена В.