ՀՅԴ խմբակցության կազմը կհամալրի Միքայել Մանուկյանը 01/14/2014   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության կազմը կհամալրի ՀՅԴ անդամ Միքայել Մանուկյանը, ով նախորդ գումարման ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ էր: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին խմբակցությունից:
Նշենք, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա նիստում կկազմի ԱԺ համամասնական ընտրակարգով ՀՅԴ կուսակցության ընտրական ցուցակից ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավոր Վահան Հովհաննիսյանի մանդատն ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուին տալու վերաբերյալ արձանագրություն:
ԱԺ համամասնական ընտրակարգով ԱԺ պատգամավոր ընտրված Վահան Հովհաննիսյանի պատգամավորական լիազորությունները դադարեցվել են՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ:
Ընտրական օրենսգրքի համաձայն, թափուր մանդատը պետք է հանձնվի ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուին: Հաշվի առնելով, որ ՀՅԴ ընտրական ցուցակում ընդգրված պատգամավորի թեկնածու, Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանն   ինքնաբացարկի մասին դիմում է ներկայացրել ԿԸՀ, մանդատը կհանձնվի ցուցակում նրան հաջորդած Միքայել Մանուկյանին:

Ваана Ованнисяна в парламенте Армении сменит Микаэл Манукян 01/14/2014   16:04  |  Лента новостей
Ряды парламентской фракции АРФД пополнит член АРФ “Дашнакцутюн” Микаэл Манукян, который являлся членом фракции АРФД в предыдущем созыве. Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщили представители фракции.
Отметим, что Центральная избирательная комиссия на проходящем сегодня заседании составит протокол о передаче мандата избранного по пропорциональному списку АРФД депутата НС РА, полномочия которого были досрочно приостановлены, следующему в списке парламентарию.
Согласно пропорциональной процедуре НС РА, депутатские полномочия Ваана Ованнисяна были прекращены в связи с его назначением на пост чрезвычайного и полномочного посла Армении в Германии.
Согласно Избирательному кодексу РА, вакантный мандат должен быть передан следующему в списке очередному кандидату. С учетом состоявшийся в избирательный список АРФД кандидат в депутаты, губернатор Араратской области Арамаис Григорян подал в ЦИК заявление о самоотводе, мандат будет передан следующему за ним в списке Микаэлу Манукяну.