Աղվան Հովսեփյան. «Պետք է կարողանալ վանել չարը մեր բարությամբ» 01/11/2014   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Նիգ-Ապարան» հայրենակցական բարեգործական հասարակական կազմակերպությունն  այս տարի ևս  Ապարան քաղաքի հրապարակում  նշում է  ավանդական դարձած ՝ հին տոմարով Նոր տարին:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի փոխանցմամբ` այսօր կազմակերպված տոնախմբությանը մասնակցում են ինչպես Ապարանի տարածաշրջանի, այնպես էլ երկրի տարբեր մարզերի ու մայրաքաղաք Երևանի բնակիչներ:  Ապարանում են գտվում բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, քաղաքական գործիչներ ու մտավորականներ:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկան Ապարանի քաղաքապետ Գոռ Աբրահամյանը, «Նիգ-Ապարան» հայրենակցական միության պատվավոր նախագահ Վրեժ Մարտիրոսյանը, Լեզվի պետական տեսչության  պետ Սերգո Երիցյանը, Կոմիտաս վարդապետը,  այլոք:
«Նիգ-Ապարան» հայրենակցական միության նախագահ Աղվան Հովսեփյանն իր շնորհավորական խոսքում նշեց, որ «պետք է կարողանալ պահպանել ազգային ավանդույթները և վանել չարը մեր բարությամբ»:
Ա.Հովսեփյանը  բոլորին բարեմաղթեց 2014թ. ապրել խղճով  և ոչ խղճահարությամբ: Սեր ու ջերմություն մաղթելով բոլորի ընտանիքներին՝ Աղվան Հովսեփյանը բոլորին ուղեկցեց ավանդական խարույկի մոտ:
Ներկաները միասնաբար նշեցին հին տոմարով Նոր տարին՝ Ապարանի տարածաշրջանի գյուղական համայնքների ազգագրական երգով ու պարով, ավանդական ուտեստներով ու աղանդերներով:

Агван Овсепян: Нужно суметь сохранить национальные традиции и изгнать зло с помощью добра 01/11/2014   15:01  |  Лента новостей
Благотворительная земляческая общественная организация “Ниг-Апаран” как и в предыдущие годы отмечает на Площади г. Апаран Новый год по старому календарю.
Как сообщает корреспондент “ФактИнфо”, в мероприятии принимают участии как жители Апаранского района, так и гости из разных областей и армянской столицы. В Апаран прибыли высокопоставленные лица, политические деятели и представители интеллигенции.
С приветственным словом выступил мэр Апарана Гор Аракелян, почетный председатель земляческого союза “Ниг-Апаран” Вреж Мартиросян, начальник государственной языковой нспекции Серго Ерицян, архимандрит Комитас.
Председатель земляческого союза “Никг-Апаран” Агван Овсепян в своем благодарственном слове отметил, что “нужно суметь сохранить национальные традиции и изгнать зло с помощью добра”.