Զարուհի Փոստանջյան. Թևան Պողոսյանն ապագա ունեցող քաղաքական գործիչ է 12/28/2013   15:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Թևան Պողոսյանը ապագա ունեցող քաղաքական գործիչ է: Նրա հետ աշխատելն արդյունավետ էր, բայց իր որոշումը գտնվում է անձնական որոշման տիրույթում»,- «Փաստինֆո»-ի թղթակցին ասաց Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը՝ անդրադառնալով խմբակցության քարտուղար Թևան Պողոսյանի այսօրվա հայտարարությանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Թ.Պողոսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է թողել այն մասին, որ ինքը պատգամավորական մանդատը վայր է դրել, որի մասին դիմում է ներկայացրել Ազգային Ժողովի նախագահին: Նա, մասնավորապես, գրել է. «Պատճառներն ամենևին էլ քաղաքական չեն, զուտ ներքին խոհանոցային են, հետևաբար դրանց հրապարակայնացնելը էթիկ չեմ համարում: Ես շարունակելու իմ պայքարն ինձ համար ավելի հոգեհարազատ հարթությունում՝ հասարակական հատվածում»:
ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Գոհար Պողոսյանը, ի պատասխան մեր հարցի, հաստատեց, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ստացել է «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Թևան Պողոսյանի հրաժարականի մասին գրավոր դիմումը:
Պատգամանորի դիմումին ընթացք կտրվի ԱԺ կանոնակարգ-օրենքով սահմանված կարգով: Այն է՝ պատգամավորը հրաժարականի մասին իր գրավոր դիմումը անձամբ ներկայացնում է Ազգային ժողովի նախագահին, որն այն հրապարակում է Ազգային ժողովի առաջիկա նիստում։ Եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ 15 օրվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում է Ազգային ժողովի նախագահը և հնգօրյա ժամկետում ուղարկում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։
Ի դեպ, ԱԺ առաջիկա նիստը տեղի կունենա հաջորդ նստաշրջանի բացման օրը ՝ 2014թ. փետրվարի 3-ին:
Անկուսակցական Թ.Պողոսյանը ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ժառանգության» համամասնական ցուցակով: Նա պատգամավորական մանդատ է ստացել և «Ժառանգություն» խմբակցության կազմը համալրել 2012թ. հոկտեմբերի 5-ից՝ ստանալով «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրաժարականից հետո կուսակցության համամասնական ընտրակարգով թափուր մնացած մանդատը:
«Ժառանգության» համամասնական ցուցակում Թ.Պողոսյանից հետո հաջորդը «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության ներկայացուցիչ Մասիս Այվազյանն է, նրան հաջորդում է «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստյոպա Սաֆարյանը:
12:11 28/12/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԺ պատգամավոր Թևան Պողոսյանը պատգամավորի մանդատը վայր է դրել
15:18 25/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԽաչիկ Ասրյանի կողմից Զարուհի Փոստանջյանի հասցեին հնչեցված սպառնալիքների գործը` ընդհանուր իրավասության դատարանում
16:27 26/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԲացակա պատգամավորի փոխարեն գրանցվողները կամ քվեարկողները կհամարվե՞ն կարգազանց
17:58 11/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը քրեական գործ չհարուցեց Խաչիկ Ասրյանի դեմ
14:31 22/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբիկ Հակոբյանին փոխարինեց Զարուհի Փոստանջյանը
12:05 15/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը կապահովի՞ Փոստանջյանի ընտանիքի անվտանգությունը
09:25 26/09/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ». Ռուս սահմանապահները վիճաբնանել են Զ.Փոստանջյանի հետ ու կոտրել տեսախցիկը
22:46 05/05/2013  |  Ընտրական իրավունքԶարուհի Փոստանջյանի 4 դիմումների ներկայացված փաստերը ստուգվում են

Заруи Постанджян: Теван Погосян – политический деятель с большим будущим 12/28/2013   16:34  |  Лента новостей
“Теван Погосян – политический деятель с большим будущим. Работалось с ним эффективно”, но  решение он принял лично", - заявила руководитель парламентской фракции «Наследие” Заруи Постанджян, комментируя сегодняшнее заявление секретаря фракции.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, член парламентской фракции “Наследие” Теван Погосян оставил на своей странице в соцсети Facebook запись, в которой говорится, что он принял решение сложить свой депутатский мандат и представил заявление спикеру парламента. В записи также отмечалось: “Отмечу, что это решение я принял давно, я ждал завершения политического года, дабы на полпути не сбрасывать с себя ответственность в период активных политических процессов. Я уже поставил в известность своих однопартийцев. Причины отнюдь не носят политического характера, это проблемы, связанные сугубо с „внутренней кухней”, следовательно, не считаю этичным предавать их огласке. Я продолжу свою борьбу на более привычной для меня арене – в общественном секторе”.
Начальник Управления информации и по связям с общественностью НС РА Гоар Погосян сообщила “Фактинфо”, что спикер парламента Овик Абраамян получил письменное заявление об отставке члена парламентской фракции “Наследие” Тевана Погосяна.
Заявлению депутата будет дан ход в порядке, предусмотренном законом “О Регламенте НС РА”, а именно: депутат лично представляет заявление об уходе спикеру парламента. Председатель НС оглашает его на первом заседании. Если в течение 15 дней после оглашения заявления депутат не отзывает своего заявления, составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывается спикером и в пятидневный срок направляется в Центральную избирательную комиссию.
Ближайшее заседание состоится в день открытия следующей сессии – 3 февраля 2014г.
Беспартийный Т. Погосян был избран депутатом по пропорциональной избирательной системе от партии “Наследие”.Он пополнил ряды фракции 5 октября 2012г., Вакантный мандат достался ему после отставки лидера “Наследия” Раффи Ованнисяна.
Следующим за Т. Погосяном в пропорциональном списке “Наследия” представитель партии “свободные демократы” Масис Айвазян. За ним следует главный секретарь партии “Наследие” Степан Сафарян.