Վարդան Սեդրակյանի պաշտպանը Վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել 12/23/2013   16:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Նախագահի նախկին թեկնածու, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանն այսօր Վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Վ. Սեդրակյանի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանը:
Հիշեցնենք, որ Երևանի Կենտրոն և Նորք - Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով Վարդան Սեդրակյանը մեղավոր էր ճանաչվել  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-34-305-րդ հոդվածով՝ քաղաքական գործիչ, ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի  սպանության փորձը  կազմակերպելու մեջ:
Վերաքննիչ քրեական դատարանը նոյեմբերի 25-ին անփոփոխ է թողել առաջին ատյանի դատարանի դատավճիռը, որով  Վարդան Սեդրակյանը և  Խաչատուր Պողոսյանը դատապարտվել էին 14-ական, իսկ Սամվել Հարությունյան՝ 12 տարվա ազատազրկման:
10:05 22/10/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ»: Պարույր Հայրիկյանն էպոսագետից փոխհատուցում է պահանջելու
10:12 05/10/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Էպոսագետը կդիմի ՄԻԵԴ
11:21 24/09/2013  |  Մամուլ«ԱՌԱՎՈՏ»: Պարույր Հայրիկյան.«Ես բավարարված կլինեի, երբ հանցագործության կծիկը մինչև վերջ բացվեր»

Адвокат экс-кандидата в президенты Армении Вардана Седракяна подал кассационную жалобу на приговор своему подзащитному 12/23/2013   17:31  |  Криминальная хроника
Адвокат экс-кандидата в президенты Армении  Вардана Седракяна сегодня подал жалобу в Кассационный суд. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо” сообщил адвокат эпосоведа Александр Сирунян.
Напомним, что по приговору первой инстанции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш В. Седракян был признан виновным в совершении деяния, предусмотренного ст. 38-34-305, а именно в организации покушения на политического деятеля, экс-кандидата в президенты РА, председателя ОНС Паруйра Айрикяна.
Уголовный апелляционный суд 25 ноября оставил без изменений приговор суда первой инстанции, согласно которому Вардан Седракян и Хачатур Погосян были осуждены к лишению свободы сроком на 14 лет, а Самвел Арутюнян получил 12 лет заключения.