10-ամյա աղջիկը դաժանորեն ծեծի է ենթարկել 1.5 տարեկան փոքրիկ տղային և պատշգամբից դուրս գցել (Տեսանյութ) 12/07/2013   12:54  |  Միջազգային լրահոս
Չինաստանում 10-ամյա աշակերտուհին դաժանորեն ծեծի է ենթարկել 1,5 տարեկան տղային և պատշգամբից դուրս գցել: Բռնության ամբողջ  ընթացքն ձայնագրվել է տեսախցիկով, որը տեղադրված է եղել տեսահսկման համար: Այս մասին հաղորդում է «Shanghaiist»-ը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել զբոսանքից հետո, երբ մի կին վերելակից փորձել է դուրս բերել երեխայի հեծանիվը, այդ պահին վերելակ է մուտք գործել 10-ամյա աղջիկ և երբ երեխայի մայրը հեծանիվը դուրս է բերել՝ այդ պահին վերելակի դռները փակվել են և աղջիկը փոքրիկի հետ միայնակ է մնացել: Կինն սկզբում չի հասկացել, որ երեխան իր ետևից վերելակից դուրս չի եկել:
Իսկ աղջիկը չի էլ փորձել վերելակը կանգնեցնել և երեխային հանձնել մորը: Նա գրկել է փոքրիկին, ապա գցել է գետին և ոտքերով հարվածել, իսկ երբ վերելակը կանգ է առել 25-րդ հարկում, երեխային քարշ է տվել դուրս և պատշգամբից դուրս նետել:
Տղայի մարմինը հայտնաբերել են շենքի բնակիչները և անմիջապես շտապօգնություն կանչել, սակայն փոքրիկին հնարավոր չի եղել փրկել:
Ոստիկանությունն սկսել է հետաքննություն, սակայն դեռևս աղջկա ինքնությունն անհայտ է: Հետաքննությունը կարծում է, որ աղջիկը ծանոթ չի եղել այդ ընտանիքի հետ:

Небывалая детская жестокость: 10-летняя китаянка зверски избила маленького мальчика и выбросила его с балкона(ВИДЕО) 12/07/2013   13:15  |  Международные новости
В Китае 10-летняя школьница зверски избила полуторагодовалого мальчика и выбросила его с балкона. Сцена насилия попала в объектив камеры видеонаблюдения, передает российский портал “Вести.Ru” со ссылкой на Shanghaiist.
По имеющейся информации, инцидент произошел после прогулки. Женщина замешкалась, вывозя из лифта детский велосипед, в этот момент в кабину зашла десятилетняя девочка c черным рюкзаком за спиной. Пока мать отвозила велосипед, двери лифта закрылись, и девочка с малышом остались внутри. Должно быть, женщина не сразу поняла, что ребенок не вышел из лифта вслед за ней.
Школьница же не попыталась остановить кабину, чтобы отдать ребенка матери. Она взяла его на руки, а потом бросила на пол и начала бить ногами. Когда лифт доехал до 25 этажа, школьница выволокла ребенка из кабины, отнесла на балкон и бросила вниз. Тело малыша обнаружили жильцы дома. Они вызвали скорую помощь, но спасти мальчика было уже невозможно.
Полиция начала расследование по факту гибели малыша. Личность малолетней убийцы установить пока не удалось. Пока что следователи предполагают лишь, что школьница не была знакома с семьей погибшего ребенка.