Տեղի ունեցել ՀՀ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի աշխատանքային խորհրդակցություն 11/08/2013   17:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013թ. նոյեմբերի 8-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում տեղի ունեցավ ՀՀ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի շրջանակներում հանձնաժողովի անդամներն իրենց դիտողությունները & նկատառումները հայտնեցին նախորդ նիստերի քննարկումների արդյունքներն ամրագրող գրավոր տեքստի վերաբերյալ:
Հանձնաժողովի նախագահը կամփոփի ներկայացված առաջարկություններն ու դիտողությունները, & դրանք կներկայացվեն Հանձնաժողովին:
Հանձնաժողովի հաջորդ նիստը կկայանա 2013թ-ի նոյեմբերի 15-ին:
10:40 06/09/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Գ.Դանիելյան. «Որպես առանցքային հարցադրում կարող է առանձնացվել մարդու իրավունքների պաշտպանվածության երաշխավորվածությունը»
15:05 04/09/2013  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐՀաստատվել է Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի գործունեության կարգը

Специализированная комиссия по конституционным реформам провела в КС Армении рабочее совещание 11/08/2013   18:08  |  Лента новостей
8 ноября 2013г. в Конституционном суде Армении состоялось рабочее совещание Специализированной комиссии по конституционным реформам, в рамках которого члены комиссии выразили свои замечания касательно письменного текста, закрепляющего итоги обсуждений предыдущих заседаний.
Председатель комиссии обобщит представленные предложения и замечания, и они будут представлены комиссии. Следующее заседание комиссии состоится 15 ноября 2013 года.