Վարդան Մինասյանը հեռացել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից 10/21/2013   17:22  |  Մարզական
ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հաղորդմամբ, Վարդան Մինասյանը թողել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ղեկը: Երիտասարդ մասնագետը չի բացառել մասնագիտական գործունեությունը արտերկրում շարունակելու հնարավորությունը:
«ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը առաջարկել է նոր ընտրական փուլում էլ գլխավորել Հայաստանի ազգային հավաքականը, բայց հրաժարվել եմ, քանզի այս պահին գերադասում եմ կարիերայիս այլ շարունակություն: Կան մի շարք առաջարկներ, մասնավորապես արտասահմանից, որոնք ուզում եմ քննարկել: Անշուշտ, շնորհակալ եմ ՀՖՖ նախագահին վստահության համար: Ինձ համար մեծ պատիվ կլիներ կրկին ստանձնել ազգային հավաքականի ղեկը»,- հայտարարել է Վ. Մինասյանը, որի պայմանագիրը ՀՖՖ-ի հետ կավարտվի հոկտեմբերի 31-ին:
Օգտվելով առիթից Վարդան Մինասյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՖՖ նախագահին, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեին, ՀՖՖ աշխատակազմին, ֆուտբոլիստներին, երկրպագուներին և լրագրողներին:

Вардан Минасян покинет пост главного тренера сборной Армении по футболу 10/21/2013 17:54 | Спорт
Как передает официальный сайт ФФА, Вардан Минасян покинет пост главного тренера национальной сборной Армении по футболу .
“Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян предложил мне продолжить руководство командой и в новом отборочном цикле, но я отказался, выразив ему признательность за оказанное мне доверие. Для меня было бы большой честью вновь возглавить сборную, однако у меня есть ряд предложений, в частности, из-за рубежа. Я хочу рассмотреть их”, – заявил Вардан Минасян.
Контракт Вардана Минасяна с ФФА истекает 31 октября сего года.
Пользуясь случаем, В. Минасян также выразил благодарность Федерации футбола Армении, футболистам национальной сборной, журналистам и болельщикам.